10 טיפים שימושיים לחיפוש עבודה יעיל בסיום התואר

18 בדצמבר 2014
10 טיפים שימושיים לחיפוש עבודה יעיל בסיום התואר

סיימתם סוף סוף את לימודי התואר שלכם ועתה מחפשים עבודה בתחום? אם כן, הנה 10 טיפים שיעזרו לכם למצוא את המשרה המתאימה:

  1. הכינו קורות חיים בהתאם לכל הכללים – זכרו: על כל משרה שמתפרסמת ישנם לא מעט קופצים, שמנסים את מזלם. הקדישו זמן בכתיבת קורות החיים שלכם והיעזרו באתרים המציגים קורות חיים לדוגמא וגם מספקים טיפים בכתיבה נכונה.
  2. שלחו את קורות החיים שלכם למשרות המתאימות – הקפידו לשלוח את קורות החיים שלכם אך ורק למשרות המתאימות, הן בהתאם לדרישות המוזכרות במודעה והן בהתאם לצרכיכם.
  3. הגדירו מראש איזו משרה אתם מחפשים – זו יכולה להיות משרה מלאה, חלקית, משרה שקרובה לבית או אולי בעיר השכנה. הגדירו מראש מה אתם מחפשים כדי שתוכלו להתמקד אך ורק במשרות המתאימות, ומבלי לבזבז זמן יקר על משרות שאינן רלוונטיות לכם.
  4. הקדישו לכך את הזמן הנדרש – לא פשוט למצוא עבודה, אולם אם משקיעים בכך זמן, אפשר להצליח במשימה. אם סיימתם תואר ראשון במדעי המחשב או כל תואר אחר ואתם מחפשים עבודה שתואמת את התחום, הקדישו לכך את הזמן הנדרש. הקדישו שעה או יותר בכל יום, לצד עיסוקיכם השונים, באיתור משרות רלוונטיות.
  5. היעזרו בחברות כוח אדם – חברות כוח אדם יכולות להיות מקור מצוין למבחר של משרות בתחום המחשבים ובתחומים נוספים. ערכו רשימה מסודרת של חברות כוח אדם בארץ, המתמחות במשרות בתחום שבו למדתם ופנו לכל אחת מהן בנפרד. צרו קשר טלפוני או הגיעו ישירות אל סניף החברה, שנמצא במקום מגוריכם.
  6. פנו לחברים ובני משפחה – כדאי שהאנשים הקרובים לכם יידעו שאתם מחפשים עבודה. פנו אליהם באופן ישיר, ספרו להם באיזה תחום אתם מחפשים ומהן הדרישות שלכם. ייתכן ובמקום העבודה שלהם מחפשים עובדים, ייתכן והם מכירים חברים אחרים שיוכלו לעזור, כך או כך, הפיצו את הבשורה ככל הניתן.
  7. נצלו את הרשתות החברתיות – הרשתות החברתיות, כמו פייסבוק וגם לינקדאין, הן כלי מצוין עבור מחפשי עבודה. הירשמו לקבוצות של מחפשי עבודה בפייסבוק, עדכנו את הפרופיל שלכם בלינקדאין ונסו להיעזר בכמה שיותר אנשים, שנמצאים במעגל החברים שלכם ברשתות אלו כדי למצוא משרה שתתאים לכם.
  8. פנו באופן יזום לחברות שונות – זה הזמן לגלות יוזמה. פנו לחברות שונות, המתמחות בתחום הרלוונטי לכם, ובדקו מול נציגיהם (מחלקת משאבי אנוש וכדומה) האם הם זקוקים לעובדים. גם אם החברות עצמן לא פרסמו מודעת דרושים, ייתכן ויוכלו להציע לכם משרה כלשהי.
  9. סבלנות היא מילת המפתח – לעיתים לוקח זמן למצוא עבודה. היאזרו בסבלנות ואל תמהרו לקבל כל הצעה שהיא.
  10. הגיעו מוכנים לראיון העבודה – במידה ופנו אליכם לצורך תיאום ראיון עבודה, הכינו את עצמם לקראת רעיון העבודה עצמו כהלכה. למדו מעט על החברה שאליה הוזמנתם, על המשרה עצמה והשתדלו להגיע מוכנים ככל האפשר לראיון עצמו. התלבשו נכון ונסו להדגיש את כישוריכם ויכולותיכם.

תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *