בחירת מסלול הלימודים והשפעתה על העתיד שלכם  

15 בינואר 2015
בחירת מסלול הלימודים והשפעתה על העתיד שלכם  

אתם מחפשים את הדרך שתוביל אתכם להיות אנשי מקצוע מוצלחים ובעלי קריירה מפותחת? אם כך, אחד מהדברים הראשונים שעליכם לעשות זה לבחור מה אתם רוצים ללמוד. זה נכון שיש אנשים שהצליחו יפה מאוד בחיים מבלי שהם למדו באוניברסיטה אפילו יום אחד, אך אם נסתכל על הרוב אנחנו נראה שלימודים אקדמאים כן נחוצים. זה לא משנה אם תבחרו בסופו של דבר לעשות תואר ראשון במנהל עסקים או שתרצו ללמוד כל דבר אחר, כי בכל מקרה הלימודים יתנו לכם את הבסיס שעליו תוכלו אחר כך לבנות קריירה מצליחה.

האם כדאי ללמוד מה שמעניין?

אחת מהדילמות העיקריות כשמנסים לבחור מה ללמוד, זו השאלה האם כדאי ללמוד את מה שמעניין ואת מה שאנחנו אוהבים או משהו שיהיה כמה שיותר פרקטי. יש אומנם אנשים שאצלם שני הדברים האלה מתחברים ואז הם בוחרים ללמוד תואר ראשון במנהל עסקים, משפטים או כל דבר אחר, אך לא אצל כולם זה כך. במידה ואצלכם יש הבדל בין מה שמעניין אתכם ובין מה שאתם חושבים שיוכל להיות לכם טוב מבחינה כלכלית, הרי שכדאי לשקול היטב את הצעדים שלכם. הלימודים צריכים להיות מעניינים והם מהווים חוויה בפני עצמם אך בסופו של דבר המטרה היא לממן את חייכם ויש לקחת את זה בחשבון.

האם יש משמעות למקום שבו אתם לומדים?

באופן כללי התשובה לשאלה הזאת חיובית, כי תמיד עדיף ללמוד במקום הכי טוב וידוע שיש. עם זאת, כדאי לזכור שמה שחשוב באמת זה לא תמיד מה אתם לומדים אלא מה אתם עושים עם זה, כך שלא בטוח ששווה לכם לבחור את המקום שהכי יקר לעשות בו את התואר שאתם רוצים.תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *