כיצד מרכז הערכה ואבחון עובדים מבצע את תפקידו?

הערות 0 על ידי ב ניהול משאבי אנוש
13 במרץ 2019
כיצד מרכז הערכה ואבחון עובדים מבצע את תפקידו?

ארגונים רבים יעדיפו לשלוח את המועמדים שמגיעים לפתחם אל יום מיון ועיון אותם מציעים מרכזי הערכה ואבחון עובדים המתמחים בניתוח ובחינה אישיותית של המועמד, ומתוך כך התאמתו לתפקיד מסוים בארגון. לרוב יכלול יום המיון דינמיקה קבוצתית ואישית, ומבחנים נוספים שיעזרו לקבל תמונה רחבה, מלאה ומדויקת יותר אודות המועמד. החברות הגדולות והמובילות ביותר במשק עובדות במקביל אל מרכז הערכה ומיון עובדים ורואות בו חלק בלתי נפרד מתהליך המיון והסינון של עובדים חדשים, כך שאם הנכם נמצאים בתהליך של חיפוש עבודה כדאי להתכונן לכך שייתכן שתצטרכו לבקר באחד שכזה בעצמכם.

כל מה שרציתם לדעת על מרכז הערכה ואבחון עובדים

ישנם כלים רבים בהם עושה שימוש מרכז הערכה ואבחון עובדים בעת התהליך. לכל כלי תוצאות ואבחנות בתחומים אחרים, וביחד הם מעניקים תמונה מלאה על כישוריו ותכונותיו של המועמד הנבחן:

  • ראיון אישי – במרכזי הערכה ואבחון עובדים יימצאו יועצים תעסוקתיים ופסיכולוגיים שיעקבו אחר תהליך האבחון של כל מועמד.
  • מבחנים קוגנטיביים – במרוצת הזמן הוכחו כיעילים בניבוי ביצועים בתפקידים שונים; הם בודקים אינטיליגנציה כללית לצד יכולות ספציפיות כגון ריכוז, חלוקת קשב, לוגיקה ועוד.
  • מבחני התנהגות – מטרתם לבחון את התנהגות הפרט בקבוצה, משחקי תפקידים, עבודת צוות ושאר סיטואציות בהן האדם חייב להפעיל את כישוריו הבין-אישיים, לפתור בעיות, לנהל ולהנהיג, לקבל החלטות ועוד.
  • מבחני אישיות – בודקים את התאמת המועמד לתפקיד על פי אישיותו, באמצעות מבחנים פסיכולוגיים הבודקים מדדי אישיות שונים כגון ביטחון עצמי, יזמות ומוטיבציה, עצמאות בעבודה ועוד.

הכי חשוב – להישאר רגועים

הגעה אל מרכז הערכה ואבחון עובדים עלולה להתפס בתחילה כמעט מאיימת; גם אם לא מדובר במבחן שמקבלים עליו ציון, הרי שעתיד הקריירה שלכם נמצא על הכף. חשוב לשמור על רוגע ושלווה ולזכור שאתם כאן כדי לעשות את הטוב ביותר שלכם. לגבי בתי העסק, מומלץ מאוד להתחיל לעבוד במקביל למרכזי הערכה ואבחון עובדים על מנת לייעל את תהליך קבלת העובדים וכתוצאה מכך – להגדיל תפוקות ורווחים, וליצור סביבת עבודה איכותית ומקצועית יותר מכל בחינה. אם אינכם בטוחים איך זה עובד, צרו קשר עם מרכזי הערכה ושאלו על האפשרויות העומדות בפניכם.

תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *