שיחה עם בוגר תואר ראשון במנהל עסקים: איך להפוך למנהל בגיל 30

17 בפברואר 2015
שיחה עם בוגר תואר ראשון במנהל עסקים: איך להפוך למנהל בגיל 30

בוגרי תואר ראשון במנהל עסקים משתלבים במשק הישראלי במגוון משרות ועליהם להוכיח את עצמם על מנת להפוך יום אחד למנהלים בכירים בחברות ובארגונים המובילים במשק. עד גיל 30 ניתן לעצב את הקריירה ולהשיג את המוניטין, הידע והניסיון הנדרשים להפוך למנהל בכיר ומוביל. יחד עם זאת, יש להקפיד במקומות העבודה על יחסי אנוש נכונים וטובים, ליצור רשת של קשרים וכדאי ליהנות מחסות של מנטורים בעבודה שימליצו בבוא העת על הקידום שמאפשר להפוך למנהל.

מהי החשיבות של תואר ראשון במנהל עסקים?

סקר של איגוד לשכות המסחר מגלה כי על מנת להפוך למנהל בכיר ולהתמודד עם שווקים בינלאומיים, וכדי שלא להישאר בתפקידי ניהול רק בשוק המקומי, יש לרכוש ידע מקצועי ותיאורטי באמצעות לימודים אקדמיים. אחד השיקולים במינוי מנהל בכיר לחברה מסוימת הוא נושא התואר שלו מעבר למקצועיות ולניסיון הנרכש לאורך שנות עבודתו. תואר ראשון במנהל עסקים מקנה ידע עשיר ורב בעולם העסקי והמסחרי, ידע זה נחוץ כדי להצליח בעבודה כמנהל בכיר בחברות מצליחות ומובילות.

לכן, כדאי לדעת כי במסגרת לימודי תואר ראשון במנהל עסקים רוכשים ידע יסודי ומקיף והכשרה מקצועית הנחוצה להשתלבות במשרות ניהול במשק הישראלי. למסלול הלימודים הנבחר חשיבות עליונה כדי להפוך למנהל בגיל 30. יש לציין כי בית הספר ללימודי מנהל עסקים של המכללה האקדמית נתניה זוכה ליוקרה רבה במשק הישראלי ובקרב גורמים רלוונטיים הקשורים לעולם הכלכלה, הבנקאות והמסחר בארץ.

כיצד להפוך למנהל בגיל 30?

חשוב לדעת כי כדי להצליח ולהפוך למנהל בגיל 30 יש להכין תכנית עסקית לכל דבר עם יעדים ברורים וברי השגה. כאשר פועלים לפי תכנית מוגדרת מראש ניתן להגיע למקום הרצוי וליהנות מקריירה משגשגת ומקידום בעבודה אליו כולם שואפים. באמצעות חתירה ליעד וגיבוש צעדים אפקטיביים וישימים ניתן להתקדם בהדרגה וליהנות מקריירה מבטיחה ומהנה. לא לכל אדם יש את הכישורים הנדרשים לניהול צוות עובדים ולהתמודדות עם אתגרים, בעיות, משימות חוצות ארגון וכד'. כדי להגיע ליעד הנכסף יש לרכוש כלים מקצועיים, תחילה בלימודים לתואר ראשון במנהל עסקים, ולאחר מכן במסגרת העבודה תוך הרחבת הידע, לימוד עצמי, הגדלת ראש ובמידת הצורך כדאי לעבור קורסים והשתלמויות מקצועיות כדי להגביר את סיכויי ההצלחה להפוך למנהל בכיר בגיל 30.

כיצד להתנהל נכון?

חשוב לזכור כי על כל משרת ניהול קופצים מתמודדים רבים, למרביתם כישורים טובים. לכן, חשוב לבלוט במהלך העבודה, לרכוש ידע וניסיון רב שמאפשר לזכות במשרות ניהול נחשקות, ויש לשמור על יחסים טובים בכל מקומות העבודה, עם צוות העובדים וצוות הניהול הבכיר. כדאי להפגין כישורים במקום העבודה, לנסות ולייעל תהליכים, לחסוך בהוצאות, להציע רעיונות ייעול, לזהות הזדמנויות עסקיות וכד'. כמו כן, מומלץ ליצור קשר עם מנהלים בכירים בארגון בו עובדים ובארגונים אחרים כדי להתייעץ ולקבל מידע חשוב לקבלת החלטות וכן עזרה בעת הצורך כאשר מתמודדים על משרת ניהול שמתפנה או מעניינת אתכם.


תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *