חברת השמה להייטק – לבחור חברה גדולה או קטנה?

20 באוקטובר 2019
חברת השמה להייטק – לבחור חברה גדולה או קטנה?

אחת השאלות שתמיד עומדת במרכזן של בחירות משמעותיות עבורנו, הן כאנשים פרטיים ובוודאי כבעלי עסקים היא, האם לעבוד עם חברה גדולה או האם מוטב לנו לעבוד עם חברה קטנה, חברת בוטיק.

אנחנו יכולים לראות את זה, למשל, כשאנחנו מעוניינים לעבוד עם משרד עורכי דין, משרד רואי חשבון, וכן כשאנחנו מבקשים לעבוד עם חברת השמה להייטק. בקרב בעלי חברת הייטק, סביר להניח שהשאלה הזאת עולה לא פעם כשהם צריכים לגייס עובדים חדשים לתפקיד כזה או אחר, או למחלקה מסוימת.

הסיבה שהשאלה הזאת היא עולה, היא מאוד פשוטה, יש הבדלים משמעותיים בין חברות קטנות לחברות גדולות, בוודאי בכל מה שקשור לגיוס עובדים. מהצד זה לא תמיד נראה ככה, אך יש לזה משמעות. בוודאי אם אנחנו בוחנים מה כל חברה יכולה לספק לנו, וכן באילו משאבים החברות משתמשות ועד כמה הם אפקטיביים עבורנו.

לפני שניכנס לשאלה מה עדיף לנו, צריך להדגיש כאן, השאלה האם לבחור חברה גדולה או קטנה, היא לא בהכרח קשורה לשאלה האם אנחנו מחזיקים חברת הייטק גדולה או קטנה, זה קשור יותר לאופי החברה מולה אנחנו מבקשים לעבוד ולצרכים שלנו.

אז מה נכון יותר עבורנו?

ההבדל בין חברות גדולות לחברות קטנות בתחום של השמה להייטק, הוא מאוד פשוט. מה המשאבים שכל חברה יכולה להציע, מה סוג התהליך שהיא מייצרת, איזה כוח אדם היא מקצה עבורנו ועד כמה מדובר בחברה שאנחנו יכולים לסמוך עליה.

חברות גדולות יכולות להקצות יותר משאבים, אך ייתכן שהיחס שלהן יהיה פחות אישי. לעומת זאת, חברות קטנות יכולות להקצות פחות משאבים, אך אנחנו נרגיש שהן עובדות עבורנו באופן הרבה יותר אינטימי ואישי.

תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *