איך להתכונן לראיון עבודה במשרד ממשלתי

הערות 0 על ידי ב כללי
29 באוקטובר 2019
איך להתכונן לראיון עבודה במשרד ממשלתי

חיפוש עבודה נעשה בכמה מקרים, האחד בעת פיטורין או התפטרות ממקום עבודה קיים: הסיבה השנייה יכולה להיות חיפוש קריירה אחר סיום תואר או שירות צבאי: כמו גם במקרים בהם עובד רוצה להתקדם בקריירה שלו, אל תפקידים מתגמלים יותר.

עשו את שיעורי הבית הדרושים

ובכן, התעדכנו בחדשות האחרונות לגבי הארגון בו תרצו להשתלב, וחפשו מידע על הארגון והמשרה. בכך תדעו יותר פרטים ותוכלו להתכונן בצורה יעילה לשאלות של המראיין. כיום אפשר למצוא מידע על משרות ממשלתיות באינטרנט ברשתות חברתיות ובאתרים של הארגון עצמו.

הכירו את המראיין

במשרדים ממשלתיים ישנם מנהלי כוח אדם, ומנהלי מחלקות וארגונים אשר מגייסים עובדים. נסו דרך האינטרנט לקבל מידע על המראיין שלכם, הן בקריאה אודותיו באתרים הממשלתיים והן באמצעות הרשתות החברתיות. נסו להבין מה דורש מנהל כזה או אחר, מה חשוב לו ומה הוא מייצג. עם זאת, בעת הריאיון, חשוב להימנע מציון עובדות אישיות אודות המראיין, וחשוב לשמור דעות פוליטיות כאלה ואחרות לעצמכם.

הכינו מראש תעודות ואישורים

מרבית המשרדים הממשלתיים ירצו לראות תעודות שונות, זאת בהתאם לדרישות המקצוע, כמו: תעודת שחרור מהצבע עבור תפקידים ביטחוניים: תעודת בגרות עבור תפקידי שירות: תואר ראשון ושני עבור תפקידים ייצוגיים ועוד. הכינו את התעודות מראש והביאו עמכם לראיון, את אלו שרלוונטיות עבור המשרד. במידה ומבקשים ממכם 'תעודת יושר' הגיעו אל תחנת המשטרה הקרובה אליכם, והנפיקו את התעודה שהיא אישור כי לא קיים לכם תיק פלילי.

אל תשקרו!

זה נכון, כאשר אנו רוצים לכבוש משרה נחשקת, אנו לעיתים 'מעגלים פינות' ומתאימים את התשובות שלנו אל צרכי הארגון. עם זאת, יש הבדל בין התאמה, לבין שקר מוחלט! בעוד שאסור בתכלית האיסור לשקר לגבי תארים, מיומנויות, הסמכות וכדומה. למנהלים במשרדים ממשלתיים יש לעיתים דרך לקבל מידע על מועמדים, ובכך לקבוע האם הם מתאימים למשרה או לא. לכן חשוב לא להמציא המצאות או להסתיר עובדות חשובות.

הגיעו בלבוש הולם

כאשר אתם מחפשים משרה ממשלתית, יש להגיע לראיון (וגם לאחר מכן לימי העבודה), בלבוש הולם. בחרו חולצה אלגנטית בגוונים של שחור/ לבן/ כחול/ צהוב בהיר/ וכדומה והוסיפו לטוטאל לוק מכנסיים אלגנטיות או חצאית עד הברך. המנעו מתכשיטים נוצצים ואיפור כבד – זאת כדי שתתאימו לאווירה הכללית בארגון. באמצעות כל הטיפים הטובים האלה, תגדילו את הסיכויים לקבל את המשרה בה אתם חושקים.

תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *