תאונת עבודה: עו"ד או חברה למימוש זכויות?

הערות 0 על ידי ב דיני עבודה
29 באוקטובר 2019
תאונת עבודה: עו"ד או חברה למימוש זכויות?

תאונות הן דבר שמתרחש באופן ספונטני, וגם אם יש בעיה שעבורה הכתובת כבר הייתה על הקיר אין זה מונע מתאונות להתרחש למרות הכל פעם אחר פעם. אולם, מה קורה כאשר התאונה שמתרחשת היא עבור עובד אשר נמצא תחת האחריות של המעסיק שלו? מה על אותו עובד לעשות על מנת לקבל את כל מה שמגיע לו? לכל אדם יש מערך שלם של זכויות גם בתור אזרח וגם בתור עובד בזו המדינה, וכדי להבין את כל אלה, לא צריכים להיות מומחים בעניין אלא פשוט לפנות אל המומחים מביאים את כל החסר הזה אל כל אדם שנפגע בתאונת עבודה.

מידע הוא כוח

כמו כל דבר אחר בחיים, גם סיטואציה שבה מוצאים את עצמנו בתאונת דרכים לא נעימה, צריכים לדעת מספיק על מנת לנווט באופן הכי נכון בין כל הגורמים הרשמיים אשר יהיו מאותו רגע והלאה בתאונה זו מעורבים, טוען אבנר הייזלר. מה כבר יש לדעת מלבד העובדה שצריכה להתרחש תביעה? לא מעט, ובעיקר העובדה המאוד לא פשוטה לעיכול, כי לצד כל ההתאוששות מתאונה מבחינה פיזית, כספית ונפשית יש גם לטפל בפרוצדורות מול המעסיק, חברת הביטוח וביטוח לאומי שלא מנדבים מידע חשוב להתנהלות יעילה שמביאה את המירב עבור המבוטח. איך יודעים יותר בצורה מרוכזת? פונים אל חברה למימוש זכויות חשובות מעין אלה בהקדם האפשרי – כך אומר אבנר הייזלר.

תאונות עבודה – מממשים את הזכויות

תאונה היא מצב שבו אדם מאבד למעשה את השליטה. זו יכולה להיות תאונת דרכים בדרך אל העבודה או תאונה במקום העבודה עצמו ממש. לפי אבנר הייזלר, הבעיה שבה נתקלים לא מעט עובדים היא החשש הזה לתבוע וחוסר הבנה לגבי הדברים שהם יכולים לקבל במסגרת החוק והמצב שלהם באותה הסיטואציה. פנייה אל גורם שמיידע לגבי כל אחת מן הזכויות הללו היא אקט חשוב המקדם את ההבנה לגבי השלבים של הפעולה ואופן הפעולה עם הסבר ממוקד לגבי כל שלב ושלב. במקום ללמוד תוך כדי פעולה, מקבלים את כל המידע החשוב באופן פרטני בעת הפנייה, ודואגים לפעול בהתאם כדי שאותה תאונה לא תביא למצב נפשי, פיזי וכלכלי יותר גרוע מאותו רגע בו היא התרחשה.

תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *