מדוע מפורסמים נחקרים במס הכנסה?

הערות 0 על ידי ב כללי
11 בדצמבר 2019
מדוע מפורסמים נחקרים במס הכנסה?

מידי פעם אנו שומעים על כדורגלנים, זמרים ודוגמניות, כמו גם על בעלי עסקים גדולים שנחקרים במס הכנסה, בעוד שמרבית החקירות נוגעות לחשד להעלמות מס. אותם נחקרים, הם אנשים שמרוויחים לא מעט וחיים באיכות חיים גבוהה במיוחד – לכן קשה להבין מדוע הם הופכים לחשודים בעבירות מס. אבל למה זה קורה? ואיך מתגוננים נגד האשמה כזאת או אחרת? כול הפרטים בהמשך. 


העלמות מס מתרחשות בדרך כלל בקרב בעלי עסקים וחברות אשר חשים כי כובד המיסים מכריע אותם. ואכן בישראל, המיסוי כבד בעוד שתשלומים נוספים והפרשות שיש להפריש למוסד לביטוח לאומי ולקרן הפנסיה: הופכים מעיקים במיוחד. עם זאת אין הצדקה להעלמת מס, בעת שמי שיעוות את המציאות בנוגע למספרים, רווחים, הכנסות והוצאות – עלול למצוא עצמו תחת בדיקה וחקירה של רשויות המיסים.
כדאי בהחלט להימנע מחקירות מס הכנסה על מנת להימנע מאי נעימויות!


כיצד נמנעים מהעלמות מס?

כדי לנהל נכון את הדיווחים, הדוחות והתשלומים לרשויות, דרוש בתחילה רואה חשבון אמין ואחראי. איש מקצוע זה יוכל לסייע לכם בכל התהליכים הדרושים, החל מהקמת עסק עד ניהול תזרים מזומנים, וכלה בהגשת דוחות בצורה מסודרת אל רשויות המיסים. 

רואה חשבון מיומן יעזור לכם לנהל את ההוצאות שלכם ואת הדוחות, כמו גם את הדיווחים למע"מ, למס הכנסה לביטוח לאומי, זאת בצורה נכונה יותר, שבעוד שהוא ידע להציג הכנסות והוצאות בצורה שתעזור לכם להתמודד עם נטל המיסוי הכבד. 

האם זה חוקי?


חשוב לדעת כי רואי חשבון מסייעים ללקוחות לקבל מקסימום החזרים מהמדינה, כמו גם את ההקלות שיובילו להפחתה במיסוי. הפעולות חייבות להיות חוקיות, אך הן צריכות – באופן כלשהו – לעזור לבעל העסק למצות את הזכויות שלו ביחס להכנסות ולהוצאות. בכך  אפשר לדעת מה ההכנסה הכדאית לבית העסק שתוזיל את המיסוי. כמו גם אודות הדרך לרשום את העסק ברישומי הרשויות (כמו למשל רישום כעמותה, חברה, עוסק פטור או עוסק מורשה) בעוד שהנחיות לגבי קבלות חשבוניות מס ודיווחים – צריכות לעזור לבעל העסק לצלוח את המיסוי ולהרוויח. לכן חשוב לבחור משרד הנהלת חשבונות מקצועי שיפעל באופן חוקי כדי להקל על בעל העסק בתשלומי המיסים. 

תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *