מהי ליטיגציה?

הערות 0 על ידי ב דיני עבודה
28 בדצמבר 2019
מהי ליטיגציה?

ליטיגציה הוא מינוח משפטי הכולל עיסוק בכל הקשור לנושאים מסחריים ולמחלוקות בין עסקים שונים.

ליטיגציה מסחרית

בתחום עריכת הדין ישנן התמחויות שונות ועורכי דין המתמקצעים בנישה ספציפית כמו עו"ד פליליים, עו"ד הסתלקות מירושה, עו"ד תחבורה וגם עו"ד בתחום העבודה-מסחר.

עורכי דין רבים העוסקים בנישה המסחרית מתמקצעים בתחום הליטיגציה אשר פועל בהתנהלות ובקשרים המסחריים בין החברות אשר עוסקות בתחומים שונים ומעוניינות ליצור שיתופי פעולה ביניהן.

אחת הסיבות של עורך הדין לבחירת נישה ייחודית זו היא עקב העובדה שמדובר בנושאים מסקרנים, מגוונים ומרתקים בכל אחד מהתיקים, עבודה יוצאת דופן להבדיל מתחומים משפטיים אחרים.

שני גופים מסחריים אשר מחליטים על מסלול משותף כורכים ביניהם הסכם ובו מידע מפורט על היקף המחויבות, תשלומים בהתאם למכירות או תמלוגים למי שאמור לקבל כספים בגין זכויות יוצרים לבעלי קניין רוחני או שימוש בפטנט. פירוט של התרחישים אשר עלולים לקרות ואופן ההתנהלות בכל אחד מהמקרים.

חלק מהנושאים הם מורכבים וסבוכים והם כוללים אין ספור אפשרויות ולכן מזקקים את כל המידע ויוצרים מעטפת לכל מקרה. בסכסוכים פותחים את החוזה ומתנהלים על פי מה שנחתם. אם נוצרות מחלוקות, ייצג עורך הדין של כל אחד מהצדדים את הלקוח שלו במהלך הדיונים המשפטיים עד ההגעה להכרעה של בית הדין.

תביעות משפטיות בבתי המשפט

עורך דין מומחה העוסק בליטיגציה מכיר את העסק של הלקוח שלו מכל זווית אפשרית ולכן הוא מגיש כתב תביעה מפורט המסביר את כל התהליך ואת הכשלים והמחלוקות שהתגלעו בדרך.

כל הנסיבות מוסברות באופן כרונולוגי כדי להצביע על מה קדם למה ומה הוביל למציאות העכשווית. זאת תוך מתן גיבוי הן לחוזקו של החוזה על כל סעיפיו והן בהתאם לחוקיות של פעולות כאלה ואחרות שנעשו בתיק זה.

שלא כמו תחום הירושות כמו במקרה של התנגדות לצו צוואה, בתחום הליטיגציה כל מקרה שונה מהאחר, אין כמעט אפשרות להשוות או להשתמש בתקדימים על סמך הכרעות דין במשפטים אחרים ולכן כל תביעה חייבת להיות מדויקת ביותר ועם זאת מעמיקה ומקיפה.

עורך הדין אמור להסביר גם את האסטרטגיה העומדת מאחורי הדברים כדי להבהיר מדוע המגמה של צד אחד הייתה בנתיב מסוים לעומת נתיב אחר שבו בחר הצד השני והוא זה שהוביל לבעייתיות ביחסים העסקיים בין הצדדים.


תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *