נפתח לכם תיק במשטרה, האם נגזר דינכם?

הערות 0 על ידי ב כללי
30 בדצמבר 2019
נפתח לכם תיק במשטרה, האם נגזר דינכם?

נתחיל, נרגיע ונאמר שלא. עכשיו, כשנרגעתם ואתם יכולים לקרוא כמו שצריך את מה שיש לנו לספר לכם, אנחנו יכולים לספר לכם שלא כל תיק זכאי לסגירה אך במידה ולא עברתם על החוק בצורה חמורה מאוד, סביר להניח שהתיק שלכם יכול ובהחלט להיסגר. כאשר תיק פלילי נפתח על שמכם, הדבר אומר שנפתחה חקירה על דבר עבירה כזה או אחר ששמכם נקשר אליו. 

מרגע שהובאתם לחקירה, תיק על שמכם יופיע ברשומות משטרת ישראל. בכל אשר לחפותכם, ייצוג על ידי עורך דין פלילי יוכל להביא אתכם לכדי מחיקת התיק.

אז לפני שחרצתם את דינכם בעצמכם, לפי אילו תנאים מתבצעת סגירת תיק במשטרה?

במידה ונמצאתם לא אשמים

לכל חקירה יש את הממצאים שלה כאשר ממצא אחד אומר אשם או מעורב וממצא שני אומר לא אשם כלל,
במיוחד אם מדובר בעבירת מין.
במידה ונמצאתם לא אשמים, התיק הפלילי ייסגר ואיתו אוטומטית ייסגר תיק המשטרה.

במידה ולא מצאו מספיק ראיות

גם אם במהלך החקירה הרגשתם שסוגרים עליכם, אם למשטרה אין די ראיות בכדי להכריע שאתם אשמים בעבירה האמורה, הרי שאין עם מה להעלות אתכם לדין. בשל כך, תיקים רבים נסגרים בשל חוסר ראיות. אין זה אומר שתיק המשטרה שלכם ייסגר.

במידה ואין עניין לציבור

נושא זה הוא נושא שאפשר לכנותו 'כל מקרה לגופו'. כאשר במהלך החקירה מתגלה כי מדובר באדם שלא עבר עבירה בחייו, אזרח פשוט שומר חוק ובאשר לעבירה שביצע, היא די קלה ואינה מסכנת את הציבור. גם פה, תיקכם המשטרתי לא ייסגר. 

כאשר מדובר במקרים בהם לא נמצאו די ראיות או שלא נמצא די עניין לציבור, תוכלו להיעזר ולהיוועץ בעורך דין העוסק בפלילים, בכדי לדעת כיצד ניתן לסגור את התיק הפלילי שלכם ובכמה שנים מדובר. לעתים, תיקים פליליים נסגרים לאחר תקופה מוסכמת בחוק ולאחריה תוכלו לבקש תעודת יושר מהמשטרה. 

לסיכום,

אנחנו מקווים שהצלחנו להוריד לפחות דאגה אחת מלבכם. תיק במשטרה אינו אומר גזר דין קבוע וגם אל מול התיק הפתוח יש איך להתמודד וניתן לסגור אותו, לפי סדר הדין הישראלי.

תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *