ארה"ב: מועסק התאבד לאחר השפלה פומבית שיזם המעסיק

הערות 0 על ידי ב כללי
26 במרץ 2015
ארה"ב: מועסק התאבד לאחר השפלה פומבית שיזם המעסיק

מועסק שנחשד בגנבה עבר השפלה פומבית לעיני מועסקים ולקוחות ושם קץ לחייו שלושה ימים לאחר מכן. אמו טוענת שהשפלות הן מדיניות בחברה שבה עבד.

המאמר נכתב על ידי פורטל HRus – אתר מוביל בארץ בתחום משאבי אנוש.

צעדים משמעתיים נגד מועסק שסרח הם תגובה הגיונית שיש לנקוט בה, אבל במידתיות ובצורה הוגנת ורק לאחר שהוסר כל ספק שהמועסק אכן ביצע את העברה. האם השפלת עובד שגנב מהחברה בזמן שההליך המשפטי נמצא בשלביו המוקדמים זו פעולה סבירה? התשובה הנחרצת היא לא, בעיקר אם מתבוננים בתוצאות.

גראם א. ג'נטלס, בן 22, היה קופאי ברשת Target בפסדינה, קליפורניה. הוא קפץ אל מותו לאחר שהיה קרבן, לכאורה, של השפלה כצורת ענישה בלתי שגרתית ב-Target. על פי כתב תביעה שהגישה אמו וירג'יניה ג'נטלס, גראם נאזק מיד עם הגעתו לעבודה שלושה ימים לפני מותו, ואולץ לצעוד כך לאורך החנות הן מול חבריו לעבודה והן מול הלקוחות במקום.

בתביעה נגד Target שהגישה וירג'יניה ג'נטלס נאמר גם שלאחר צעדת ההשפלה, גראם נחקר במשרד ואז שוב אולץ לצעוד מול פניהם של לקוחות וחברים לעבודה, הפעם בדרכו לניידת משטרה. בהמשך, לדברי האם, גראם נלקח לתחנת משטרה בפסדינה לתשאול נוסף.

החברה גרמה למצוקה נפשית מכוונת

כתב התביעה טוען שמה שעבר גראם הייתה פרקטיקה שגם מועסקים אחרים נאלצו לחוות. "צעדת ההשפלה היא מדיניות של Target שכוונתה לבייש, להביך ולגרום למצוקה נפשית לכל מועסק שנחשד בגנבה מ-Target," נאמר בכתב האישום.

מטעם Target נאמר ל-NBC לוס אנג'לס שאין ברשת מדיניות כזאת, אך לא הגיבו מעבר לכך. התביעה מטעם ג'נטלס כוללת גם מאסרי שווא, הזנחה וגרימה מכוונת של מצוקה רגשית. גראם לא הואשם בשום פשע, אך אמו מספרץ שהוא אמר לה באותו יום, "אמא, זה היום הגרוע ביותר בחיי."

עורך דינה של ג'נטלס טוען שלתקרית הייתה השפעה רגשית עמוקה על גראם כיוון שהוא סבל מתסמונת אספרגר. לטענתו של עורך הדין, כתוצאה מהתסמונת, גראם נטה ל"התמקדות יתר" בדברים והוא הפך ל"היפר ממוקד מאוד" בתקרית ב-Target. הדבר יצר "סערה מושלמת" שתוצאתה היא מותו של גראם.

למידע נוסף על עסקים ויזמות – היכנסו לאתר marketips.

תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *