להכיר מועסקים פוטנציאלים דרך הטלפון

17 במאי 2015

אתם מגייסים? קבלו טיפ ממגייס ותיק: אל תוותרו על המגע האישי ודברו עם מועמדים פוטנציאליים בטלפון כדי להכיר אותם

מגייסים ואנשי משאבי אנוש יודעים שהם פועלים בעידן שבו מתחוללת מלחמה על כישרונות ולכן צריך להיות מוכנים תמיד לגיוס האנשים הטובים ביותר, גם אם כרגע אין משרה פנויה. קווין דאן מ-ere.net כותב שהמשימה באה במעגלים: "כעת זו המלחמה על הכישרונות. במעגל הבא יהיו לכם מועמדים מצוינים אבל לא יהיה לכם איפה לשים אותם." לדבריו בהחלט עוזר להיות בצד של התאגיד שיש לו מותג ממוסד, אבל המותג שלך לבדו לא יספיק.

היום יותר מאי פעם אתם צריכים להכיר לעומק את היחידות העסקיות שלכם. הימים של פרסום מודעת דרושים כדי למשוך כישרונות עדיין לא חלפו. האתגר הוא לגרום למועמדים פוטנציאליים לפנות אליכם כדי שלפחות תוכלו לתת הצעה בעלת ערך של המשרה שלדעתכם הם יתאימו עבורה. התשובה די שפוטה ונחלקת לשניים.

ראשית, לכו בחזרה לבסיס וקבלו מושג ברור על כל אחת מהמשרות. כמגייסים אתם תמיד מדברים עם אנשים על מנת להרחיב את רשת הקשרים שלכם, אבל אם אתם מחפשים משרה, מה אתם הייתם רוצים לשמוע מצדה האחר של שפופרת הטלפון? מה הם כמה מה הדברים החדשים שהעסק/היחידה/הלקוח שלכם עובדים עליהם עכשיו? מה הולך להיות "סקסי" עבור המפתח או המפתחת שאתם רוצים למשוך ושמתלהבים מטכנולוגיה?

אל תסתפקו בדוא"ל

זה כמו לקנות בית. אתם יכולים להסתכל על תמונות ברשת כל היום, אבל כאשר אתם מסתכלים על בית מוצג במלואו אונליין, אתם רואים את עצמכם שם. זה אותו רעיון כאשר מדברים עם מועמדים על הזדמנויות. הם מקבלים טונות של שיחות, אבל המגייסים שיכולים לגרום להם לצייר את עצמם במשרה יזכו בתשומת הלב שלהם. כולנו יודעים שלקוחות (פנימיים וחיצוניים) מקדישים רק שניות בודדות כדי לסקור את קורות החיים שלכם על מנת לקבוע האם אתם מתאימים. זה לא שונה כאשר המצב הפוך ומחפש עבודה בודק הצעה.

שנית, וכנראה חשוב במיוחד, קחו את הטלפון לידיים ובצעו את השיחות. ודאי, כולם רוצים לקבל מידע בדוא"ל. בדלו את עצמכם. השאירו למישהו מסר קצר ואז שמרו על קשר באמצעות הדוא"ל. המתחרים שלכם אינם עושים זאת. זה הופך את הניסיון ליצור קשר עם המועמדים הפוטנציאליים אישי מעט יותר, מה שעשוי להטות את המאזניים לטובתכם כאשר אותו מפתח אות אותה מפתחת ג'אווה ינסו להחליט לאיזה מבין 50 ההודעות הקוליות מסוכנויות שונות הם יחזרו.

דאן כותב שמגייסים "מהדור הישן" צריכים לזכור שמה שהם עשו לפני שנים גרם להם להצליח. לכן, טרחו להכיר את הלקוחות שלכם, שבו על הטלפון ודברו עם האנשים שאתם מנסים לגייס וצרו את הקשר. אם אתם חדשים בגיוס או רק שנים אחדות במקצוע, קחו את אחד הבכירים לארוחת צהריים או לקפה ושאלו אותו או אותו כיצד הפכו למצליחים בתחום.

 למאמרים וטיפים נוספים בתחום של גיוס עובדים >>

תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *