איך מחשבים תשואה על נכס להשכרה?

הערות 0 על ידי ב כללי
4 במרץ 2020
איך מחשבים תשואה על נכס להשכרה?

כל משקיע מעוניין בתשואה גבוהה על הנכס אשר נמצא בבעלותו.

תחשיב התשואה של נכס להשכרה 

כדי לחשב כיאות את התשואה של כל נכס, יש לכלול כמה פרמטרים. את עלות הנכס בעת הרכישה כמו לדוגמה שני מיליון ₪ ואת שווי השכירות, לדוגמה 6.000 ₪ בכל חודש, אשר מהווים הכנסה שנתית בסך 72.000 ש"ח. 

אם מחלקים את ההכנסה השנתית לעלות רכישת הנכס, התשואה השנתית היא 3.6 אחוז בשנה. בעל הנכס נהנה הן מההכנסה החודשית הפאסיבית והן מהעובדה שערכו של הנכס עולה בדרך כלל.

בדרך זו בעל הנכס נהנה משמירה על ערכו של ההון שלו ואף מעלייה בערכו, תלוי במיקומה של הדירה או המשרד אשר רכש ובהתנהלות של שוק הנדל"ן בצפון בריטניה. 

פרמטרים נוספים אשר כדאי לכלול בתשואה 

בנוסף למחיר הקניה של הנכס, כדאי להביא בחשבון גם הוצאות נלוות שהיה על המשקיע לשלם בעת הרכישה כמו שיפוץ לצורך השבחת הנכס, שכר טרחה של המהנדס, האדריכל, המתווך, השמאי עורך הדין וכל יועץ נוסף אשר ביקר בנכס באחד משלבי ההחלטה על רכישת הנכס. 

בנוסף לכך מי שלקח משכנתה עבור תשלום חלק מהעלויות של הדירה, משלם עבורה גם ריביות והצמדות ולכן לאחר פרק הזמן שנקבע כמו לדוגמה 15 שנים, ההחזר נומינלית יהיה פי 1.5 עד פי 2 מסכום הקרן.

במקביל לתשלומים הללו של החזר המשכנתא, כמעט כל הנכסים בבריטניה העלו את ערכם באופן משמעותי ביותר בשנים האחרונות ולכן עסקת רכישת נדל"ן, גם אם היא כרוכה בנטילת משכנתא היא כדאית כיוון שבשנים הראשונות כספי השכירות מנותבים לכיסוי המשכנתא ולאחר מכן דמי השכירות הופכים להכנסה פאסיבית, אשר מתווספת לכלל ההכנסות האישיות של בעל הנכס.
כאן תוכלו לקרוא אודות דירות להשקעה בבריטניה.

תשואה על השכרת נכס 

ברוב העסקאות אשר מתבצעות בבריטניה, התשואה היא גבוהה ונעה בין 7 ל – 10 אחוז בשנה, תלוי בסוג הנכס אם מדובר בדירה למגורים, משרד, דיור מוגן, מעונות לסטודנטים ועוד. 

זוהי תשואה מצוינת אשר מאפשרת לבעל הנכס התנהלות כספית נכונה והשקעה מוצלחת לאורך שנים רבות.
עשינו לכם חשק לדעת עוד על השקעה בנדל"ן בבריטניה?
בקרו באתר של בריטניה נדל"ן:
https://britania.co.il/

תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *