דוד בן הרוש ונמל אשדוד – מנהל של עובדים ולקוחות

הערות 0 על ידי ב כללי
8 במאי 2020
דוד בן הרוש ונמל אשדוד – מנהל של עובדים ולקוחות

הרבה פעמים אנחנו שומעים על מאבקים וקונפליקטים, כמעט מובנים, בין עובדים למנהלים, במיוחד במגזר הציבורי. העובדים מבקשים לשמור על הזכויות שלהם, המנהלים מבקשים שהלקוחות, הציבור, חברות פרטיות, חברות בינלאומיות יקבלו את מה שמגיע להם, את מה שהם מצפים לקבל, כך נוצר לא פעם דיסוננס בתהליך העבודה. 

אך יש מקרים שזה לא בהכרח קורה. אם יש לנו מנהל טוב שיודע לעבוד מול הלקוחות שלו מחד, ומאידך, יודע לעבוד עם העובדים בצורה נכונה, אז יכול שהמקום יתנהל על מי מנוחות, אפילו אם בתמונה הכללית, כלומר כשמסתכלים על התמונה הרחבה, מגלים שזה לא תמיד כך, לא כולם נוהגים כמוהו ולכן יש לא מעט בעיות פנימיות ואחרות. 

אחת הדוגמאות הטובות לכך, הוא דוד בן הרוש (קראו בהרחבה בנושא דוד בן הרוש נמל אשדוד), מי שהיה בכיר בנמל אשדוד ולפני כן כיהן כראש עיריית יבנה. למה הוא דוגמא טובה? לא רק בגלל שהוא היה מנהל באחד המקומות הכי קשים, במובנים רבים, מבחינה תדמיתית ומבחינות אחרות, אלא גם בגלל שבמובנים רבים, הוא ידע איך להתנהל מול העובדים מחד ומול הלקוחות מאידך ולדאוג שכולם יקבלו את מה שמגיע להם. 

מדוע זה חשוב?

אנחנו יכולים כמובן להתייחס לתמונה הכללית, מדוע זה חשוב, מדוע זה מהותי שכל הצדדים יתנהלו בצורה נכונה, אך יש כאן משהו מעבר. נמל זה לא עוד מקום, בטח לא נמל אשדוד שנחשב לשער הכניסה הימי החשוב של ישראל. 

לכן, אם יש אדם כמו דוד בן הרוש שיודע איך להתנהל מול העובדים ומול הלקוחות, הרי שאפשר להיות רגועים שהדברים יתנהלו בצורה נכונה, בצורה שקטה, דברים יקרו בלי הרבה רעש מסביב, וכולם יצאו בסופו של דבר מרוצים. 

> עוד על דוד בן הרוש עיריית יבנה

תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *