קורות חיים

הערות 0 על ידי ב כללי
17 במאי 2020
קורות חיים

כל אחד יודע כי על מנת להתקבל למקום עבודה חדש, יש צורך לשלוח קורות חיים. מדובר למעשה על כרטיס הביקור של המעומד, היות וזהו הרושם הראשוני שהוא יוצר אצל המעסיק. מסיבה זו בדיוק, חשוב להשקיע בקורות החיים, לציין את הגורמים הרלוונטיים לעבודה הנדרשת וכמובן להשקיע בקורות חיים שיבלטו על רקע שאר המועמדים. המטרה היא כמובן לשדר רצינות ומקצועיות, אך גם לא לשכוח להדגיש ייחודיות ויצירתיות. מומלץ להיכנס לנעליים של המעסיק, על מנת להבין מה בדיוק הוא מחפש בקורות החיים של המועמדים, על מנת להדגיש בדיוק את הנקודות האלו.

טיפים לכתיבת קורות חיים מוצלחים 

כאמור, חשוב להתאים את קורות החיים לסוג העבודה המתבקשת, על מנת להבליט בדיוק את הגורמים שהופכים אתכם לרלוונטיים ולמתאימים ביותר למשרה. למשל, אם מדובר על משרה של מעצב גרפי, כדאי להשקיע בעיצוב מיוחד ומקורי של קורות החיים. לעומת זאת, אם מדובר על תפקיד שדורש הליכה בתלם, עדיף לשמור על מבנה שמרני ומקצועי של המסמך. 

> קראו בהרחבה איך לכתוב קורות חיים

טיפ חשוב נוסף הוא לרכז מראש את המידע הרלוונטי ביותר עבור המשרה. כדאי לדעת כי רוב המעסיקים לא טורחים לקרוא את כל המסמך, אלא הם מחפשים אחר הנקודות הרלוונטיות עבורם. לכן מומלץ לרכז את כל הניסיון התעסוקתי ואת הרקע האקדמי בפסקה אחת, שתבלוט ותתפוס את תשומת ליבו של המעסיק. מומלץ להישאר ממוקדים ותמציתיים, על מנת להעביר את המידע בצורה ברורה וממקצועית.

נקודה חשובה נוספת, היא סדר הופעת המידע בקורות החיים. למשל, רבים לא יודעים האם לציין תחילה את ההשכלה האקדמית או את הניסיון התעסוקתי. למעשה אין תשובה ברורה לסוגיה הזאת, היות ויש צורך להפעיל שיקול דעת. אם מדובר על משרה הדורשת ניסיון עשיר בתחום, כדאי להדגיש את הניסיון שלכם כבר בתחילת המסמך. לעומת זאת, עבור משרה שמדגישה את הצורך בהשכלה מסוימת, כדאי לציין ראשית את ההשכלה והקורסים השונים שעשיתם.

לסיכום, מי שמעוניין להגדיל את סיכויי הקבלה שלו למשרה מסוימת, חייב לתכנן היטב את קורות החיים שלו. בשום אופן אין לשלוח את אותו המסמך למספר חברות שונות, היות וישנו צורך להדגיש גורמים שונים עבור משרות שונות. מדובר על מסמך פשוט לכאורה, אך הוא בעל ערך עצום עבור סיכויי הקבלה שלכם למשרה.


תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *