מה המילניומים אוהבים בניידות

4 באוגוסט 2015

יציאה לעבודה בחו"ל מקבלת משמעות שונה בין בני הדורות השונים.  כדי לשפר את ניצול תכניות הניידות הגלובליות, פירמות צריכות להתאימן לצרכים של הדורות השונים במקום העבודה, כותבת אקנקשה דוואן מ-humanresourcesonline.net.

דוואן מצטטת את אנג'לינה צ'ווה, מנהלת משאבי אנוש בתאגיד OshKosh שדיברה בפאנל Workforce Mobility Interactive 2015 שהתקיים במאי. לדברי צ'ווה "אם לא נעמיק במצב האישי של כישרונות מכל הסוגים, ייתכן שלא נצליח להתאים עבורם פתרון ניידות.

צ'ווה אמרה שמנקודת המבט שלה, "חשוב להבין צריך להבין את צרכיו האישיים של כל עובד מרוחק, להיענות להם ולוודא שהוא או היא מרגישים בנוח עם היציאה למשימה על מנת להבטיח שיהיה להם מסע מוצלח מעבר לים." צרכיהם של העובדים שנמצאים בשליחות משתנים על פי הדור שכל מועסק משתייך אליו, טענו צ'ווה וחבריה לפאנל. אחד המשתתפים סיפר שבחברה הבינלאומית שבה הוא עובד כפופים לו מילניומים רבים ועבורם ניידות היא בניית ניסיון. "אם החברה יכולה לתת להם התנסות מגוונת, אפשרו להם לנסוע לחו"ל, אז הם יאהבו את החברה."

המשתתף הוסיף שהמילניומים הם גם תחרותיים ונוטים להשוות את הניסיון הגלובלי שלהם לזה של עמיתיהם, כולל השוואה לכמה ארצות הם נסעו ולמשך כמה זמן. "עבורם ניידות היא לחץ חברתי גדול, והרה תמונות בפייסבוק. ככל שהם נוסעים יותר, כך יש להם יותר עוקבים בטוויטר. הם לא אוהבים להישאר במקום אחד לזמן ארוך."

גן X זה לא גן Y

מנגד, מועסקים מדור ה-X רואים בניידות צעד מפתח להוכחת הערך שלהם וללקיחת יותר אחריות. הנציג סיפר שבחברה שלו יש מועסקים רבים מדור ה-X, ורובם בעמדות ניהול או עמדות סמנכ"לות. כך שעבורם ניידות מרמזת על קידום. אנשים מהדור הזה, דור ה-X, רוצים לנסוע לארצות סמוכות כדי לקבל תפקידים בכירים יותר "ולנהל את המופע כולו."

אולם היו גם ראשי משאבי אנוש שהזהירו מפני מקרים פרטניים שבהם יכולים להיות הבדלים גם בתוך קבוצת הדור. מנהל אחד סיפר שציפה לראות בכל דור העדפות ברורות לגמרי ביחס לניידות, אך לא כך קרה, אלא ההפך. "זה אישי מאוד." אותו מנהל הוסיף שבייבי בומרס למשל הופכים פתוחים יותר לגילוי ארצות חדשות והרפתקאות כעת כשהם משתחררים מהמחויבויות האישיות שלהם כמו הורים או ילדים. מצד אחד אנו עשויים לחשוב שהמילניומים הרפתקנים וגמישים מאוד בנוגע למקומות שאליהם הם רוצים לנסוע לעבוד. על כל פנים, מתברר שהם מכווננים מאוד את אזורי הנוחות החמימים שלהם. אין דפוס ברור. כתוצאה מכך, במקום להגדיר הטבות ותגמולים ספציפיים וברורים מאוד לכולם, בחברה שלו פונים לכיוון של תקציבים כלליים יותר שניתן להשתמש בהם בדרך שבה כל דור מעוניין.

לכתבות נוספות על דור ה-Y – לחץ על הקישור.

לכתבות נוספות על ניוד עובדים – לחץ על הקישור.תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *