איך מגישים תביעות סיעוד נגד חברת הביטוח

הערות 0 על ידי ב כללי
29 בדצמבר 2020
איך מגישים תביעות סיעוד נגד חברת הביטוח

תביעות סיעוד הן תביעות שאדם במצב סיעודי על פי חוק יכול להגיש אותן הן לביטוח הלאומי עבור קבלת קצבת סיעוד אשר מגיעה לו והן לחברת ביטוח פרטית במידה והוא היה מבוטח בביטוח סיעודי פרטי. הגשת תביעת סיעוד היא דבר שכרוך בהליך בירוקרטי משמעותי ועל כן, לא פעם כדאי להיעזר בעורך דין מקצועי ומנוסה העוסק בתחום הגשת תביעות מעין אלה בכדי לקצר ולייעל את התהליך. אם אתם תוהים כיצד מגישים תביעות סיעוד נגד חברת הביטוח שאתם מבוטחים בה, כדאי מאוד שתקראו את המאמר הבא


תביעת סיעוד- מתי ניתן להגיש?

אם אתם תוהים מתי ניתן להגיש תביעות סיעוד, הרי שעל פי החוק ועל פי חברות הביטוח והביטוח הלאומי, כל אדם שמוגדר במצב סיעודי יכול להגיש את התביעה. אדם המוגדר כאדם במצב סיעודי הוא אדם אשר איננו יכול לעשות מגוון רחב של פעולות כגון: להתלבש לבד, להתנייד באופן עצמאי, שאיננו שולט על צרכיו, שצריך סיוע באכילה ושתייה ועוד. אם האדם עונה על כלל ההגדרות של אדם במצב סיעודי והוא מבוטח מראש בביטוח סיעודי פרטי, הוא יכול לתבוע את חברת הביטוח עבור קבלת פיצוי כספי וקצבה חודשית הרלוונטית עבור אדם מעין זה, בהתאם לפוליסה בה ביטח את עצמו.


כיצד מגישים תביעות סיעוד?

הגשת תביעות סיעוד היא לא דבר פשוט. מדובר בתהליך בירוקרטי סבוך ומורכב אשר גובל בטפסולוגיה משמעותית. בכדי שתקבלו את המגיע לכם מחברת הביטוח שבה ביטחתם את עצמכם בביטוח סיעודי, לא כדאי להגיש את התביעה המדוברת באופן עצמאי וחשוב מאוד להיעזר בעורך דין העוסק בענייני ביטוח שיסייע לכם להגיש את התביעה בצורה הטובה ביותר וזאת בכדי שתקבלו את הסכום הכספי שמגיע לכם בצורה מהירה.

תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *