ניהול כח אדם

25 באוקטובר 2012

מצבת כח אדם רצינית ומשמעותית בכל מקום עבודה, היא תנאי הכרחי להתפתחותו וגדילתו. מעסיקים רבים נוטים לזלזל באיכות העובדים אצלהם והולכים על עניין של כמות בלבד. במקרים כמו מפעלים או מקומות עבודה פשוטים יחסית, פעולה זו עובדת לטיובת המעסיקים.
לעומת זאת, בחברות רציניות ומתקדמות, דרושים אנשים איכותיים יותר מאשר חשובה הכמות שלהם. עובד איכותי אחד יכול לקדם חברה כמו שלושה או ארבעה עובדים שאינם איכותיים ועל כן ניתן גם לקדם את העסק וגם לחסוך בכסף. אך מעסיקים רבים אינם מבינים את העניין הזה ומעדיפים להוציא כסף על כמות. ניהול משאבי אנוש חכם ומתקדם, ימנע בדיוק את ההוצאות המיותרות ויעזור להגיע להבנה שהאיכות עדיפה על פני הכמות.
ניהול משאבי אנוש וכח אדם מופרד
את ניהול משאבי האנוש וכל העיסוק בענייני כח אדם, יש לבצע בנפרד משאר מטלות העסק. זאת אומרת שמנכ"ל או מנהל תפעול אינו יכול לבצע עבודה זו "על הדרך", אלא מוכרח לגייס מנהל משאבי אנוש שיעשה זאת עבורו. גיוס של מנהל כזה יהפוך את כל העיסוק בתחומי ניהול משאבי אנוש ליעיל ומועיל הרבה יותר. על ידי הקדשה של כל זמן העבודה לעיסוק בתחומי כח אדם ומשאבי אנוש, נוצרת תוכנית פעולה אשר נועדה גם להעלות את רמת העובדים במקום העבודה, גם לחסוך בעלויות ובגדול – להוביל מהלך של צימצום תוך כדי ייעול.
התפזרות
כאשר מנהל או מנכ"ל מנסים לבצע פעולה זאת לבדם, הם עלולים להתפזר, להתבלגן וללכת לאיבוד. אדם אשר לא משקיע אחוזים רבים מהריכוז והזמן שלו, מתקשה לעסוק בעניין מסויים. אם ניהול משאבי אנוש מתבצע "על הדרך", אפשר לוותר מראש על ניהול שיהיה מוצלח ויעיל. החשיבות באדם ספציפי שעוסק בתחום זה בלבד היא קריטית, כמובן שהוא עובד בשיתוף פעולה עם המנהלים והמעסיקים. חברות יכולות ליפול על דבר פעוט לכאורה כמו ניהול לקוי של כח אדם ומשאבי אנוש, אך זוהי האמת ומי שלא מבין אותה ברמה הבסיסית ביותר, לעתים עדיף שלא ינהל או יקים עסק. עובדים הם הכוח המניע של כל מקום עבודה.

תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *