חישוב החזר מס איך מחשבים אותו?

הערות 0 על ידי ב כללי
25 בינואר 2021
חישוב החזר מס איך מחשבים אותו?

שכירים רבים אינם יודעים כי הם זכאים להחזר מס מהמדינה, ולעיתים רבות חלים שינויים במשך שנת המס, אשר מזכים את העובד. שינויים אלו הם למשל מקום מגורים במקומות, שזכאים בהם לנקודות מס, ילדים קטנים, שינוי במצב המשפחתי, ועוד מקרים רבים, וכך מס הכנסה שחושב, וכבר נוכה מהמשכורת של השכיר, וכן סכום זה גבוה מהסכום אותו היה צריך לשלם לכתחילה, אז במקרה כזה הוא זכאי להחזר מס. רשות המיסים אינה מודיעה על הזכאות להחזר מס, ועל כל שכיר לבצע זאת, אז איך מחשבים ואיך בודקים את הזכאות להחזר המס?

מקרים שבהם זכאים להחזר מס

  • מילוי שגוי של טופס 106 לשכירים.
  • עובד עבד אצל שני מעסיקים או יותר.
  • עבודה אצל מעסיק לא כל השנה.
  • קבלת תשלומים מהביטוח הלאומי, כמו למשל: תגמולי מילואים, הבטחת הכנסה, דמי לידה, דמי אבטלה.
  • עבודה כשכיר ועצמאי ביחד.

משך תקופת הזכאות

יש להגיש את הבקשה להחזר המס בשנה העוקבת בלבד, כלומר השנה זכאים להגיש ל 2020, וכן עד 6 שנים מהשנה שביקשו בה החזר לראשונה. אנשים רבים אינם מודעים לכך, ומפסידים כסף רב השוכב ברשות המיסים, ושייך להם בלעדית.

איך מחשבים את סכום החזר המס?

יש לחשב את ההכנסה של אדם מסוים, לאחר הקיזוזים, שהוא חייב לקזז, כמו פנסיה, לכן ההכנסה הנותרת, לאחר כל הניכויים, היא ההכנסה החייבת במס, ובהכנסה הזו מחשבים את המס, ובנוסף הזיכויים, שלא חייבים במס. ניתן לעשות את כל זה בעזרת חברה שעוסקת בהחזרי מס.

בשלב האחרון והסופי מחסרים את סכום הזיכויים, וזהו המס שהשכיר חייב, ואם התוצאה שיצאה שלילית, על האדם לדרוש החזר מס ממס ההכנסה. סכום ההחזר יכול להגיע לעיתים גם עד אלפי שקלים כך מחשבים זאת בצורה הקלה ביותר.

תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *