תביעת אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה

הערות 0 על ידי ב דיני עבודה
9 בפברואר 2021
תביעת אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה

אחד המוצרים החשובים ביותר שעומדים לרשות עובדים, בין אם מדובר בשכירים ובין אם מדובר בעצמאים, היא קרן פנסיה. מדובר בקרן אליה מקציבים מדי חודש תשלום קבוע, אשר בעתיד, כאשר פורשים מהעבודה ויוצאים לפנסיה, אפשר לפתוח את הקרן ולהשתמש בכספים שנמצאים בה. ניתן לעשות זאת על תקן קצבה חודשית או על תקן קצבה חד פעמית. 

אחד הסעיפים שקשורים לנושא של קרן פנסיה, הוא סעיף אובדן כושר עבודה. הרעיון הוא שכל עובד אשר מאבד את יכולתו לעבוד ואיננו יכול להתפרנס מהמקצוע שלו, יכול להגיש תביעה נגד קרן פנסיהלתבוע את חברת הביטוח, ולקבל קצבה חודשית בגין אובדן כושר עבודה, כך הוא יכול לכלכל את בני משפחתו ואותו. 

תביעת אובדן כושר היא תהליך לא פשוט, היא נעשית בעזרת עורכי דין אשר מתמחים בכך, וחשוב להדגיש, שהיא חלק ממגוון רחב של תביעות שקשורות לנושא, בין אם מדובר בתביעות חברת ביטוח, ביטוח לאומי ועוד. 

כיצד מבצעים תביעה כזו?

על מנת להגיש תביעת אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה, יש צורך להוכיח שאכן איבדנו את היכולת שלנו לעבוד בתחום ממנו אנחנו מתפרנסים. אם אנחנו מקבלים אחוז נכות מסוים (75), אז אנחנו מוגדרים כמי שאיננו יכולים לעבוד בתחום המקצוע שלנו ולכן אנחנו זכאים לקבל קצבה על אובדן כושר עבודה. 

חשוב להדגיש, אי אפשר לדרוש מאיתנו לעבוד בעבודה אחרת, שכן זה המקצוע שלנו ולכן אנחנו יכולים לעסוק רק בו. מנגד, בהחלט ייתכן שאנחנו נגיע למצב של אובדן כושר עבודה זמני, כלומר מצב שיכול להשתנות בעתיד, ואז גודל הקצבה שנקבל תהיה שונה. בכל מקרה, אנחנו אמורים לקבל פיצוי על כך שאיננו יכולים לעבוד בצורה סדירה, בתחום המקצוע שלנו. 

תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *