מה לומדים בקורס סייבר?

הערות 0 על ידי ב לימודים
22 בפברואר 2021
מה לומדים בקורס סייבר?

תחום הסייבר קשור לעולם אבטחת המידע. איש הסייבר מטרתו להגן על הארגון מפני חשיפה לאיומים מקוונים. הכוונה שהארגון לא יהיה חשוף עד כמה שניתן לפגיעה ממתקפות מקוונות שיכולות להביא להרס או שיבוש של מידע שאגור בתוכנות של הארגון, או למשל מפריצות לסיסמאות שיכולות להביא להגעה של מידע רגיש לידיים לא רצויות. מתקפות סייבר יכולות גם להביא לחשיפה של מסמכים סודיים או לתהליכי עבודה ומחקר ששמורים בצורה דיגיטאלית. 

אם נדייק – איש הסייבר תפקידו גם להגן על הארגון מפני חשיפה להתקפות, וגם אם כבר קרתה התקפה אז לתקוף את ההתקפה ולמזער את הנזק עד כמה שניתן. ההגנה מפני חשיפה שעוד לא קרתה פירושה גם שאיש הסייבר נדרש ללמוד כל הזמן על עדכונים וחידושים בתחום "ולחמש" את הארגון במיטב הכלים והאמצעים כדי להתאים את רמת ההגנה לשכלולים של התוקפים עצמם.

כדי שתוכלו להיות אנשי סייבר מקצוענים – תוכלו ללמוד את הדברים בקורס סייבר שיפתח לכם את החלון לעבודה בתחום. מדובר ברמות שכר מאוד גבוהות ולכן הביקוש ללימודים אלו.

הלכה למעשה – מה לומדים בקורס סייבר 

יש מגוון של מקצועות שתוכלו ללמוד בקורסי הייטק, וספציפית בקורס סייבר:

ניטור אירועי בטחה – תלמדו להשתמש במערכות שונות שתפקידן לשמור על המידע ועל המערכות של הארגון מפני התקפות. תלמדו לנטר את התקשורת של הארגון, לזהות אירועים חריגים וליישם פעולות מניעה. 

יישום הגנת סייבר – תלמדו להשתמש ולתחזק כלים מעולמות אבטחת המידע. הכלים האלו מנהלים את הגישה למידע ולמערכות של הארגון והם עוסקים בניהול הרשאות משתמשים, בניהול החשבונות שלהם וביישום של נהלי אבטחה בשוטף.

מומחיות במתודולוגיות הגנה – תגבשו את מבנה רשת ההגנה של הארגון, תבצעו הנחיות מקצועית של פרויקטים בהגנת סייבר ועוד. 

תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *