רילוקיישן לאנגליה

הערות 0 על ידי ב עבודה בחו"ל
27 בינואר 2016
רילוקיישן לאנגליה

מעבר לחו"ל בכל תקופה בחיים הוא צעד מאתגר וחוייתי. בין אם המעבר הוא לצורך לימודים, או מתוך רצון לחוות תרבות שונה מזו הקיימת בארץ, אלו שבוחרים לבצע שינוי כזה זוכים בחוויה ייחודית ומהנה, ומצליחים לבצע שינוי מרענן בחייהם. בין המדינות אליהן בוחרים ישראלים רבים לעבור ניתן למצוא את אוסטרליה וקנדה, ויש רבים הבוחרים לבצע רילוקיישן לאנגליה.

חיים בממלכה המאוחדת

מעבר לאנגליה הוא מושך מבחינות רבות, ומאפשר לעוברים להנות מיתרונות רבים הקשורים לתנאי המחייה, לתרבות ולהשכלה האנגלית, ביניהם:

  • יום העבודה האנגלי הוא קצר ונוח יותר. עובדה זו היא משמעותית, והיא מבדילה את שגרת היום יום האנגלית מזו הישראלית, אשר בה נהוגים ימי עבודה ארוכים במיוחד. בנוסף לימי עבודה קצרים המותירים חלק גדול יחסית של היום פנוי, באנגליה (כמו במדינות נוספות) נהוגים שני ימי חופשה בשבוע. שני אלה גורמים לשבוע נוח ורגוע, המותיר זמן רב יותר לשעות הפנאי ולבילוי זמן עם המשפחה.
  • השכר באנגליה הוא גבוה יותר, כך שברוב המקרים משק בית יכול להתנהל בנוחות גם עם מפרנס יחיד. משפחות רבות בוחרות לבצע רילוקיישן לאנגליה על מנת להצליח לבלות זמן רב יותר במסגרת המשפחתית. אמנם עלויות המחייה הן גבוהות יחסית, אך היחס בין ההמשכורות לבין העלויות מאפשר להסתדר בקלות.
  • האנגלים הם בעלי תרבות ומזג שונים מאלו של הישראלים. כעם, הם נחשבים מנומסים ומסודרים, כך שלאלו המחפשים חופשה קצרה מהארץ, אנגליה היא אפשרות תרבותית אטרקטיבית במיוחד.
  • לונדון היא אחת מהבירות התרבותיות החשובות והמרכזיות בעולם, ומגורים, אפילו זמניים, במיקום מיוחד שכזה הם חוויה בלתי נשכחת לכל החיים. בשילוב עם מזג האוויר הקריר והנוח, ניהול חיי שגרה בלונדון הם אלטרנטיבה למחפשים לחיות חיים מהנים וקרירים.

עוד על רילוקיישן לאנגליה באתר דיוידשילד.

הכנות

כל מעבר הוא מורכב, לכל מדינה אשר תהא ובכל שלב בחיים בו נמצאים (במיוחד כאשר עוברים למדינה זרה יחד עם כל המשפחה). בלונדון נהוגים חוקים שונים בכל הנוגע לתושבים בעלי דרכון זר. מסיבה זו יש לברר מראש על המסמכים השונים הנדרשים כדי לפתוח חשבון בנק אנגלי, לשכור דירה ולקבל אשרת עבודה.

הבירוקרטיה האנגלית היא אמנם מאורגנת אך איטית יחסית, ולכן יש להתחיל בהכנות חודשים מראש. רצוי גם להתחיל לברר על אזורים בהם תרצו לחיות (בהתאם למקום העבודה, אם יש), ומה נמצא בקרבתם, ועל ביטוחי הבריאות האפשריים עבורכם. רילוקיישן לאנגליה הוא צעד משמעותי, ובעזרת ההכנות המתאימות הוא יכול להפוך לחוויה חד פעמית אשר תעשיר את חייכם.

תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *