בשביל מה צריך מערכת כריזה לרכבי בטחון?

הערות 0 על ידי ב כללי
21 באפריל 2016
בשביל מה צריך מערכת כריזה לרכבי בטחון?

רכבי ביטחון זקוקים למערכת כריזה על מנת שיושבי הרכב (שוטרים וכוחות הצלה) יוכלו לתקשר עם הנהגים בסביבתם ועם עוברי האורח, וזאת מבלי לצאת מהרכב ומבלי להפריע למסלול הנסיעה. מערכת הכריזה הזו היא בהחלט כלי אידאלי עבור כוחות השיטור וההצלה. מאחר ואין לנהגים דרך לתקשר ביניהם מבעד למכוניות הסגורות, עשויים נציגי הכוחות השונים להזדקק לכלי תקשורת עם נהגים אחרים. אין זה משנה אם מדובר בשוטר שמנסה לפנות מסלול אשר בו עומד רכב בניגוד לחוק ועוצר את התנועה, ובין אם השוטרים פונים אל רכב שנסיעתו פרועה או שיושבים בו חשודים במעשה פלילי כלשהו. בכל הקשור למערכת כריזה לרכבי ביטחון נדרש גם חיבור נוח לרשת הקשר ו/או לרדיו, לחצן שיאפשר שליטה גם על הצופר או על הסירנה וכמובן מיקרופון שיאפשר תקשורת טובה עם הנהגים האחרים.

האם גם לרכב פרטי מותר?

נהגים פרטיים עשויים לתהות האם גם להם מותר להתקין מערכת כריזה לרכבי ביטחון, וייתכן שנתקלתם ברכבים עם מערכת כריזה שגרמו לכם לחשוב שמא מדובר ברכב ביטחון עד שהבחנתם בזהותם של יושבי הרכב. אם כן, על פי חוק התקנתה של המערכת מותרת גם ברכבים פרטיים, אך השימוש בה אסור. מאחר ומערכת כריזה לרכבי ביטחון מיועדת – כפי שניתן לשער – לצרכי ביטחון ובמסגרת מילוי תפקידם של כוחות השיטור וההצלה, הרי שאין לאזרחים אישור להפעיל מערכות מסוג זה. אם תרצו בכל זאת להתקין מערכת כריזה גם במכונית הפרטית שלכם אין לכם איסור על כך, אך עליכם לוודא שיש בכך טעם בטרם תתקינו מערכת שלא תוכלו להשתמש בה.

מערכות כריזה שונות

כמו בכל מוצר אחר ובכל תחום אחר, גם בכל הקשור להתקנת מערכת כריזה לרכבי ביטחון ישנו מגוון של אפשרויות. כדי לבחור מערכת כריזה שהיא נכונה וטובה עבור כלי הרכב שברשותכם חשוב שתבדקו התאמה בין תשתית הרכב לבין המערכת וכן כל פרט אחר שעשוי להשפיע על מידת התיאום בין המכונית למערכת. למשל, ישנן מערכות שניתן להעביר בקלות מרכב אחד לאחר, יש מערכות שאין צורך לקדוח עבורן חורים ייעודיים ברכב וגם הפריטים הנלווים אל המערכת עשויים להשתנות בין הדגמים השונים. בדקו מראש מה אתם באמת צריכים ומה הפריט הנכון עבורכם ועבור כלי הרכב שברשותכם, והקפידו לבחור מערכת כריזה נכונה ונוחה. תוכלו גם לבחור את העיצוב המועדף עליכם כדי שרכב הביטחון שלכם יהיה לא רק פונקציונלי, אלא גם אסתטי.

תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *