חיסכון בחשמל

הערות 0 על ידי ב כללי
25 באפריל 2016
חיסכון בחשמל

התייעלות אנרגטית היא לא רק מועילה לכיס שלכם אלא גם לכדור הארץ

צו השעה הוא לא רק אקולוגי אלא חסכוני גם לחשבון החשמל שלכם. אנשים רבים אינם מבינים כי בחיסכון בחשמל אפשר לעשות הרבה יותר ממה שנהוג כעת. לא מדובר רק במעבר לחשמל ממקורות נקיים כמו השמש, שהם זולים ומתחדשים כל הזמן. אלא מדובר בתכנון נכון של המבנה ומקורות האנרגיה שלו כמו גם היישומים השונים של אנרגיה במבנה. אנשים רבים לא יודעים שאפשר לחסוך בהוצאות חשמל גם במה שיש כרגע במבנים שלהם רק על ידי תכנון נכון, ולשם כך יש להזמין יועצים שיידעו לבנות או לתכנן מחדש מערכות שונות במבנה, בעיקר מבנים גדולים לציבור, שצורכים אנרגיה רב. תכנון נכון יחסוך גם זיהום סביבתי וגם יוזיל עלויות, בוודאות.

תכנון קירור וחום נכון יותר

לכל מדינה יש את האקלים שלה ולפי המיקום שלה בקווי הרוחב יש גם את הזווית שלה כלפי השמש. מכיוון שכך, אפשר לתכנן מבנים נכון יותר, כך שינצלו את קרינת השמש וחומה נכון יותר בשעות היום. במבנים שאינם בנויים כדי לאצור לתוכם את אור השמש ובונים אותם בזווית הלא נכונה, למשל, יש יותר צריכה של חימום ותאורה, וזה מה שמייקר עלויות. במבנה שבנוי נכון יש פחות צורך בתאורה, כאשר התאורה הטבעית מופנית לחדרים בצורה נכונה בשימוש בחלונות מסוגים שונים ובהעמדת המבנה כולו בזווית נכונה. אותו דבר גם בחימום המבנה ובמיזוג שלו, כך שזקוקים לפחות הסקה או להפך, משתמשים פחות בקירור בקיץ.

תכנון מערכות נכון יותר

בענייני מיזוג המבנה, ככל שהמבנה סבוך ומורכב יותר, כך תעלות האוורור והמיזוג חייבות להגיע לכל מקום. אבל כאשר מתכננים נכון ומוצאים פתרונות מודרניים וירוקים יותר, מתברר שאפשר להזרים אוויר קר וצח למקומות נסתרים גם מבלי להשתמש בכל כך הרבה אנרגיה בעת הצורך. בארצות חמות כמו ישראל זה יכול להציל את השוהים בו ממלכודות חום ואת חשבון החשמל מעלויות גבוהות מדי של מיזוג אוויר. כמו כן, נכנס לכאן השיקול של בניין בריא יותר לשוהים בו, ללא העברת מחלות ובעיית חוסר חמצן שמקשה על העובדים.

תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *