חשיבות של בטיחות בעבודה

הערות 0 על ידי ב ניהול משאבי אנוש
24 במאי 2016
חשיבות של בטיחות בעבודה

בטיחות בעבודה הינו אחד הנושאים החשובים ביותר כיום, עליהם יש לתת את הדעת. מקום העבודה הינו מקום האמור לספק פרנסה לעובדיו, אך גם לשמור עליהם בכל העת בה הם נמצאים במקום העבודה ולדאוג לרווחתם. כיום, קיימים מקומות עבודה אשר אינם לוקחים בחשבון את נושא הבטיחות בעבודה, עניין העלול להסתיים באופן עגום למדיי ואף באבידות ברכוש או חלילה בנפש. מסיבה זו, קיימת חשיבות גדולה לדאוג לכך שמקום העבודה, על כך האלמנטים והפעולות הנעשות במסגרתו, להיות בטוח.

לאילו סכנות עלולים להיות העובדים חשופים במקום העבודה?

כידוע, קיימים שלל מקומות עבודה בשוק, כל אחד מהם עוסק בתחום שלו. לכל תחום נלוות הסכנות שלו, כאשר הסכנות הנפוצות ביותר במקומות עבודה הינן:

  • אש – אש, או במילים אחרות: פריצה של שריפה, הינה אחת מהסכנות הנפוצות ביותר בכלל מקומות העבודה. התפרצות של אש יכולה להיגרם מסיגריה שנזרקה על הרצפה, חום גבוה במיוחד ועוד שלל סיבות שונות. חשוב מאוד להבין כי שריפה, גם הקטנה ביותר, עלולה להתפתח באופן מהיר למדיי ולגרום לשלל נזקים – הן ברכוש והן בנפש. מסיבה זו, מדובר בסכנה ממשית ביותר אותה אין לקחת בקלות ראש.
  • גובה – קיימים מקצועות, בהם מטבע העבודה, על העובדים להיות בגובה כלשהו – עניין העלול להוביל לנפילות או פציעות, ועלול אף להסתיים באופן חמור יותר. דוגמא נפוצה לעובדים בגובה, הינה אנשים העובדים במקצועות בניה.
  • עבודה מונוטונית כלשהי העשויה לגרום למחלת מקצוע – קיימים מקצועות אשר לצורך ביצוע העבודה קיים הצורך בחזרה מונוטונית על תנועה כלשהי, עניין העלול להוביל לפציעה. לדוגמא, קלדניות בבית משפט עשויות לסבול מדלקות גידים בשל ההקלדה החוזרת ונשנית ללא הפסקה.

כיצד ניתן לשמור על בטיחות בעבודה?

בטיחות בעבודה היא נושא חשוב במיוחד, עליו יש לתת דגש בכל מקום עבודה. על מנת לשמור על בטיחות בעבודה ובטיחות העובדים, חשוב להתאים את נושא הבטיחות למקצוע במקום העבודה. כך, למשל, על כל מקום עבודה להתקין מערכות לכיבוי אש, לדאוג להדרכות מקצועיות בכל הנוגע לבטיחות בעבודה, לספק לעובדים עזרים שמטרתם להפוך את העבודה לבטוחה יותר (למשל – כריות לידיים עבור אנשים העובדים מול מחשב או מקלידים ברוב שעות היממה) וכדומה. בשל הסכנות הרבות במקומות העבודה השונים ובכלל, רצוי לשכור את שירותיה של חברה שמטרתה לשמור על בטיחות בעבודה, וזאת על מנת שהיא תוכל להתאים את התכנית הטובה ביותר לשמירה על הבטיחות במקום העבודה הספציפי שלכם.

אילו חברות עוסקות בבטיחות בעבודה?

בשוק, קיימות שלל חברות אשר שמו להן למטרה להפוך את העבודה, כל עבודה, לבטוחה יותר וכן למגן את מקום העבודה בדרכים שונות. בעת שכירת שירותיה של חברה לצורך השמירה על הבטיחות בעבודה, חשוב לוודא כי אכן מדובר בחברה מקצועית, בעלת צוות מיומן שהינו בעל ניסיון רב שנים בתחום הבטיחות בעבודה.

תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *