כיצד לבחור בגדי עבודה?

הערות 0 על ידי ב ניהול משאבי אנוש
29 במאי 2016
כיצד לבחור בגדי עבודה?

למרות מאמצי האנושות לעבור לעבוד עם רובוטים אשר יחליפו את כוח העבודה האנושי, העולם עדיין נדרש לכוח אדם בקווי ייצור ועבודות נוספות אחרות. אך בשונה ממכונות, אנחנו בני אדם נדרשים להתאים את עצמנו לתנאי העבודה ומזג האוויר. לכן יש צורך בבחירה נכונה של בגדי עבודה אשר יתנו מענה לשינויי טמפרטורות וסכנות הטמונות בביצוע העבודות. בחירה נכונה של בגדי עבודה קריטית לאספקת תנאי עבודה מתאימים ובטיחותיים לעובדים, ומשפיעה בצורה ישירה על תפוקתם.

ישנו מגוון רחב של בגדים המתאימים לכל העבודות ולכל חלקי הגוף האנושי: קסדות, מכנסי עבודה, נעליים, חלוקים, חולצות ועוד רבים אחרים. מגוון אפשרויות בשוק הוא רב, מה שעושה את הבחירה לקשה יותר. אז מה הם הקריטריונים לבחירה נבונה? להלן מספר נקודות חשובות:

  • הבגדים אמורים לספק הגנה מרבית מפני סכנות הקשורות לעבודה אותה מבצע אותו העובד. לכן חשוב להתייעץ עם נאמן בטיחות לפני הרכישה. עובדי מחסן, לדוגמא, עקב עבודה עם מלגזות, פריקה והעמסת סחורה, אמורים ללבוש נעלי עבודה בטיחותיות, אשר יצמצמו את נזקי הפגיעה האפשרית עקב נפילתו של חפץ כבד על הרגל.
  • חשוב שהבגדים יספקו נוחות מקסימלית לעובד. כל תחושת אי נעימות או מניעת תזוזה חופשית גורמות לסכנה בטיחותית עבור העובד. בנוסף תפוקתו ושביעות רצונות של אותו עובד יפגעו.
  • הבגדים אמורים לשמור על תכונותיהם והפונקציונליות לאורך זמן, להיות אמידים בפני טמפרטורות ופגיעות פיזיות. יש לוודא שכביסה של בגדים לא פוגעת בתכונות של שלהם, מה שמאריך את אורך החיים של הבגד.
  • כמובן שבגדי העודה אמורים להתאים מבחינה עיצובים לקונספט של מקום העבודה בפרט וכמובן גם לחברה עצמה בכלל. העובדים אמורים "לחיות" את החברה בכל שעות העבודה. כמו כן נראות העובדים בביקורים של גורמים חיצוניים משחקת פקטור חשוב בנראות החברה באופן כללי.

היום, תעשיית בגדי העבודה, זו כבר תעשיית אופנה שלמה. בתכנון הבגדים לוקחים חלק לא רק מהנדסי התחום, אלא גם מעצבים אשר מנסים לצמצם את הפאר העיצובי בביגוד העבודה לביגוד שלובשים האנשים חיי היום יום. ביגוד איכותי, שמותאם לתנאי העבודה, הינו בגדר חובה עבור חברות שרוצות להצליח, וכפי שכולנו יודעים – ההצלחה טמונה בדברים הקטנים.

תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *