החשיבות של שעון נוכחות למנהלים

הערות 0 על ידי ב ניהול משאבי אנוש
11 ביוני 2016
החשיבות של שעון נוכחות למנהלים

שעוני נוכחות הפכו את החיים של המנהלים והעובדים לקלים יותר. שעוני נוכחות שהומצאו כבר בתחילת המאה העשרים, משמשים בעיקר למען רישום של כניסת עובדים למקום העבודה, ורישום יציאה ממקום העבודה.

שעון הנוכחות משמש כיום גם לרישום ותיעוד כניסה של עובדים לחללים שונים במקום העבודה, כמו למשל חללים מאובטחים, חדרי אוכל, מעבדות, חדרי תרופות ועוד. עוד משתמשים בשעוני נוכחות על מנת לאמוד זמנים של פרויקטים שונים המתקיימים ביום העבודה.

מה החשיבות של שעון נוכחות למנהלים?

שעון נוכחות היה תמיד חשוב למנהלים בכלל החברות, העסקים והארגונים. היכולת של המנהל לדעת כמה שעות עבד העובד בפועל, חשובה ביותר, תוך שהעובד יכול להיות סמוך ובטוח ששעותיו מתועדות והוא יקבל את השכר המגיע לו לפי שעות העבודה.

בנוסף, מנהלים יכולים לעקוב אחר פעולות העובד באופן כללי וחוקי, תוך שהם יודעים היכן היה העובד, וכמה שעות הוא עבד בפועל. שעון הנוחות מאפשר למנהלים לשלוט בהוצאות שלהם, לדעת לכמה זמן יוצאים העובדים להפסקות, ולנהל את זמן העבודה של העובדים בצורה חסכונית ויעילה יותר.

חשיבות של שעון נוכחות לעובדים

שעון נוכחות לא נועד רק על מנת לעקוב אחר השעות של העובדים ויעילותם. שעון נוכחות מאפשר ראש שקט לעובד שיודע כי זמני היציאה והכניסה שלו למקום העבודה מתועדים, ובנוסף לקבל דוח על השעות שביציע. שעון הנוכחות מאפשר לעובדים לדרוש את הזכויות הכספיות שלהם, והוא מהווה הוכחה חד משמעית על שעות העבודה של העובדים. בשל כך לשעון נוכחות יש חשיבות רבה גם לעובדים.

אילו שעוני נוכחות קיימים כיום?

שעות נוכחות ביומטרי – שעון זה הינו שעון מתקדם במיוחד ולו אלגוריתם זיהו טבעיות אצבע. בשעונים איכותיים וחדישים קיימים שלושה אמצעי זיהוי – טבעית אצבע של העובד, כרטיס נוכחות וקוד אישי. לשעונים מסוג זה צגים גרפיים נוחים ופשוטים לשימוש.

שעון נוכחות עם כרטיס קרבה – שעונים מסוג זה מאפשרים העברת כרטיס נוכחות. השעונים מתאימים לחברות גדולות ולחברות קטנות והם בעלי צגים מותאמים אישית.

שעון נוכחות קורא פנים – שעון נוכחות זה נחשב מהמתקדמים ביותר, והוא מערב את היכולת של קריאת פנים עם יכולות שונות של קריאת טביעת אצבע, והעברת כרטיס עובד.

פרטים נוספים על סוגים שונים של שעוני נוכחות ניתן למצוא כאן: http://www.makortech.co.il/?CategoryID=166

השעונים פופולאריים במגוון בתי עסק והם מתאימים למי שרוצה ליהנות מזיהוי אבסולוטי של העובד. בנוסף לשעונים צגים פשוטים להפעלה בעברית, יכולת לזיהוי מדויק של העובד, ואפשרות להתחבר לרשת האינטרנט בכל זמן ולהסתכן עם שעון הנוכחות.

תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *