חשיבות הגיבוש לעובדי חברה

הערות 0 על ידי ב כללי
14 ביוני 2016
חשיבות הגיבוש לעובדי חברה

אם אתם מנהלים עסק, אתם בוודאי מעוניינים שהוא יתנהל כמו שעון. מעבר למקצועיות המובנת מאליה של אנשי החברה – החיונית בדרך להצלחה שלו – גם היחסים בין העובדים צריכים להיות מיטביים. עסק הפועל תוך גיבוש מלא בין עובדיו וביניהם לבין המנהלים, מתבסס על שיתוף פעולה ועל יחסים "בריאים", פשוט אינו יכול שלא לצעוד קדימה. אחת הדרכים היעילות ביותר להבטיח זאת היא באמצעות פעילות גיבוש לעובדים, שצריכה להישקל בחיוב מדי תקופה מסוימת בכל עסק באשר הוא.

מדוע אסור לוותר על הגיבוש?

בתרחיש אידיאלי, היחסים המקצועיים והאישיים של העסק יהיו מושלמים מבלי שאנשיו יצטרכו "לעבוד" לצורך זה. אלא שיש בתחום הזה פער שעשוי להיות גדול מאד בין הרצוי למצוי. פעמים רבות היציאה הזו משגרת העבודה, אפילו ליום אחד או למספר שעות, עושה את ההבדל הגדול ביותר. יום הגיבוש מאפשר לעובדים להכיר אלה את אלה טוב יותר, מבלי שהפינה הפרטית של כל עובד במשרד או לחץ העבודה יפריעו לכך. כאשר בוחרים בפעילות גיבוש מאורגנת, כפי שנראה בהמשך, הרי שאפשר גם להתנסות בפעולות שמשפיעות על העבודה גם לאחר מכן. פעילויות הגיבוש מבוססות על אלמנטים דוגמת שיתוף פעולה הדדי, חלוקת סמכויות, פתרון בעיות בפרק זמן נקוב, חשיבה מחוץ לקופסה ועוד. העובדים כמעט תמיד לוקחים זאת גם ליום שאחרי הגיבוש.

היבט אחר הוא שביעות הרצון של העובדים, שמשתפרת פלאים כאשר הם יוצאים ליום שהתכלית שלו – הישירה או העקיפה – היא לעשות כיף. העובדים מתמלאים באנרגיה שמלווה אותם גם לאחר מכן בעבודה. התחושות שלהם לגבי מקום העבודה שהשקיע בהם הופכות לחיוביות יותר, וגם לכך יש השפעה על תפוקת העובדים.

מגוון אפשרויות רחב במיוחד

המודעות ההולכת וגוברת לחשיבות פעולות הגיבוש הביאה להגדלה של מספר הגורמים המספקים אטרקציות מהסוג הזה. בחירה מקובלת של עסקים כיום היא לעבור סדנת גיבוש במרכז או באזור אחר על מפת ישראל, סדנה ששונה בדינמיקה שלה בכל מקרה ומקרה. העיקרון כאן הוא שעובדי החברה מתנסים בפעילויות שעובדות על שיתוף הפעולה ביניהם, עם היבט חווייתי, משחקי ולעיתים גם תחרותי. פעילויות גיבוש המתוכננות היטב ומועברות על ידי אנשי מקצוע, יקחו את היתרונות שהוזכרו מעלה מספר צעדים קדימה – מה שכמובן מסייע לעסק בצורה משמעותית.

אופציה אחרת היא פשוט לארגן פעילות גיבוש לעובדים באופן עצמאי: לקחת את העובדים (אפשר עם בני משפחותיהם) למקום בילוי כלשהו, דוגמת פארק מים, חוף הים, מסעדה או אפילו אירוע תרבותי כלשהו. גיבושים מהסוג הזה קל יותר לארגן, אך החיסרון הוא שמעבר להיבט החווייתי קשה מאד "לתרגל" את אותם היבטים חשובים של יום הגיבוש במצב הדברים הזה.

תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *