מה חשוב לדעת על זכיינות

הערות 0 על ידי ב כללי
17 ביולי 2016
מה חשוב לדעת על זכיינות

חלומם של הרבה בעלי עסקים קטנים היא התרחבות והפיכה לרשת זכיינית, אשר תמשוך לקוחות אליהם. חשוב לא למהר לחתום ולא להיכנע לחצים של הרשת המזכה. כך שבטרם תחליט על זכיינות חשוב שתדע כמה דברים חשובים בטרם תחתום על הסכם זיכיון.

אל תמהרו לחתום

אל תמהרו לחתום, לקצר דרכים, להיכנע ללחצים של הרשת המזכה. חשוב שתבדקו עוד אופציות אחרות בטרם תחתמו, וזכרו שאחרי ההזדמנות תמיד תבוא עוד אחת ואולי אף הרבה יותר טובה ממה שמציעים לכם.

הכירו את יחסי הכוחות העומדים מולכם

חשוב לדעת את חוקי המשפט ביחס לזכיינות. ישנה תפיסה אשר לפיה זיכיון אינו מקנה לזכייניו או למפיצים מעמד של בעלי זכות קניין בזיכיון, אלא זכותם היא זכות חוזית בלבד. חשוב שתדעו שניתן לבקש סעד של פיצוי מסוים בגין נזיקין. חשוב שתשלטו בכל חוקים המשפטיים על מנת שתוכלו לבוא מוכני ושתדעו על מה מדובר ומה מגיע לכם.

מהו ניסיון של הרשת

חשוב שתדעו את ניסיונה של הרשת, האם הרשת נערכה לתמיכה בזכיין, האם היא יודעת לצפות את האתגרים והצרכים של ניהול העסק בזכיינות, האם היא מפעילה סניפים בזכיינות ?כמה זמן?

בדוק מתחרים של הרשת

האם לרשת ממנה רוכשים את הזיכיון יהיו סניפים בעתיד או שיש לה, האם הסניפים יהיו קרובי לסניף אותו אתה מתכוון לפתוח. במידה וכן יש צורך לעשות חשיבה מחדש או להיערך בהתאם.

מה מחזור המכירות של הרשתמשאבי אנוש

חשוב לדעת מה מחזורי המכירות החודשיים של הסניפים הפעילים, מה הרווח הגולמי, הרווח התפעולי, והרווח לאחר ההוצאות לפני המס. האם רווח זה מספק אותך ואם כן עד כמה.

בקש חוזה זיכיון מהרשת וקרא אותו בעיון

בקש מהרשת חוזה זיכיון לפני המשא ומתן, עבור עליו בעיון וסמן את הנקודות הבעייתיות שמפריעות לך, והתייעץ עם עו"ד מומחה בזכיינות.

ליווי של יועץ עסקי

אם אתה לא מבין בחוזים של זיכיונות חשוב שתמצא לך יועץ עסקי מומחה בתחום הזכיינות שיכוון אותך לגבי בחירת הרשת שמתאימה לך ויעבור איתך על החוזה עד שתחתום על העסקה עם הרשת. עם יועץ עסקי תוכל להקטין את הטעויות שלך בדרך ותגדיל את סיכויי ההצלחה שלך.

בקש להיפגש עם זכיינים פעילים

בקש מהרשת שלך להיפגש או לשוחח עם זכיינים פעילים, בפגישה שאל אותם על רמת תמיכת הרשת בזכיין, עד כמה הוא מרוצה מהרשת, והאם הוא מרגיש טוב עם הרשת ועם הבחירה שלו.

תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *