פרטי או קבוצתי – איזה ביטוח בריאות עדיף?

הערות 0 על ידי ב שירותים לעסקים
21 ביולי 2016
פרטי או קבוצתי – איזה ביטוח בריאות עדיף?

עוד ועוד מעסיקים היום מאפשרים לעובדיהם להיכלל בביטוח בריאות קולקטיבי במקום העבודה, במקום שהעובדים יצטרכו לעשות זאת באופן עצמאי ובתשלום. אבל האם זה באמת משתלם למעסיק לרכוש עבור העובדים ביטוח קולקטיבי? למה שלא כל אחד מהעובדים ירכוש לעצמו ביטוח פרטי? התשובות מיד.

עובדים שנהנים מתנאים טובים במקום העבודה הם עובדים מרוצים יותרשיעורים פרטיים בתחום האינטרנט

במציאות שבה אין לנו באמת שליטה על הכל ושבה הגורל נתון לידי שמיים, יקום או אמא אדמה (כל אחד והמונחים שהוא מתחבר אליהם), כולנו היינו רוצים לדעת שאם וכאשר מצבינו הבריאותי ישתנה לרעה באופן פתאומי ובלתי צפוי יהיה מאחורינו גב כלכלי שיאפשר לנו להתקיים גם מבלי לעבוד ושיעניק לנו ראש שקט בידיעה, שאנחנו יכולים להתמקד בהחלמה בלבד. מידע נוסף על כך ניתן למצוא באתר  fresh-concept.co.il

זו הסיבה שכיום, אין אדם ואין משק בית בישראל שלא רוכשים פוליסת ביטוח, שתקנה להם את השקט הנפשי הזה ואת התחושה שהם מכוסים. היכולת של מנהל ארגון או בעל חברה לאפשר לעובדיו לרכוש ביטול קולקטיבי דרך מקום העבודה ללא תשלום מצידם, במקום לעשות זאת באופן פרטי, תשדר לעובד שדואגים לו, שלהנהלה איכפת ממנו ושצרכיו מקבלים מענה.

מחקרים מראים, ששביעות הרצון העיקרית של עובדים ממקום עבודתם נגזרת מגובה השכר החודשי שלהם, מהתנאים הסוציאליים שהם מקבלים ומהתמריצים והתגמולים הנלווים לכך. מדוע זה כך? משום שעובד שנותן את נשמתו לארגון או לחברה בהם הוא מועסק רוצה להרגיש כי הוא מקבל תמורה נאותה להשקעה שלו.

מעסיק שנותן לעובד שלו את האפשרות להיכלל בפוליסת ביטוח קבוצתית, ובכך מסיר מעל כתפיו של העובד את עול רכישת הביטוח באופן עצמאי, משדר לעובד שהוא מוקיר לו תודה, שהוא משאב חשוב עבורו ושהוא גורם משמעותי במקום העבודה. מיותר לציין, שעובדים שמרוצים ממקום עבודתם ושכיף להם לקום בבוקר לעבודה, הם עובדים יעילים יותר, מהירים יותר, שמחויבים יותר לעבודה ושמידת הפרודוקטיביות שלהם היא גבוהה יותר.מתנות למשרד

כבר לפני למעלה מ-100 שנה, צפה קארל מארכס כי התעשרותם של בעלי ההון על חשבון עובדיהם תביא לכדי מהפכה שסופה, ביצירת שוויון מעמדי. המשמעות היא, שככל שיהיה פחות ניצול של העובדים, ככל שיתייחסו לעובדים בגובה העיניים, ככל שיעריכו אותם כמשאב החשוב ביותר בארגון (כי הם באמת כאלה), כך הם, העובדים, יחושו כי מתייחסים אליהם בכבוד וכי הם מוערכים, מה שבתורו יביא לכך שלא יהיה להם צורך לחולל מהפכות. כשמנהל ארגון מציע לעובדיו פוליסה קבוצתית ללא תשלום הוא חש את ההערכה הזו  כה זקוק לה.

רכישת ביטוח קולקטיבי דרך מקום העבודה פירושה שהעובד נהנה מעסקה ביטוחית טובה יותר

דבר נוסף שכדאי לקחת בחשבון הוא, שלביטוח הקבוצתי יתרונות רבים על פני הביטוח הפרטי. ביטוח קבוצתי הוא זול יותר בזכות כוח הקנייה הרב של הקבוצה, הוא כולל בדרך כלל תנאים טובים יותר והוא מאפשר לחברי הפוליסה ליהנות מכוח עמידה רב יותר מול החברה המבטחת. על ידי שהעובד מאפשר למועסקים להיכלל בביטוח כזה במקום העבודה, הוא נותן להם הזדמנות להיות חלק מעסקה ביטוחית טובה יותר בהשוואה לביטוח הפרטי.

תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *