תאונות עבודה ומורכבותן

הערות 0 על ידי ב דיני עבודה
28 ביולי 2016

אין מדובר בעניין מסובך. תאונות עבודה מתרחשות על בסיס קבוע, בכל מקום על גבי הגלובוס. תאונות עבודה אלה גורמות לאנשים רבים לדרוש את זכויותיהם אשר מגיעות להם, וזאת במידה והדבר מתאפשר. כך למשל, ניתן לומר כי מדינות רבות בעולם כלל אינן מפותחות בכל הקשור לזכויות העובדים כנגד המעסיקים, כאשר לצד זאת מדינת ישראל נחשבת למדינה מתקדמת בתחום.

במידה וסבלתם מתאונות עבודה, תוכלו לקבל על כך פיצויים מן המעסיק. חשוב מאוד שתדרשו את שמגיע לכם בזמן, היות ובשלב מסוים עלול להיות מאוחר מידי. בכל אופן, תאונת עבודה קשה עלולה להיות כזו אשר תחסל את הקריירה שלכם. אם זהו המצב, אתם צפויים לקבל פיצויים משמעותיים אשר יסייעו לכם להמשיך בחיים.

תאונות עבודה ומפח הנפש

כאשר פועל שעבד בחברת בנייה במשך כל חייו נופל ביום בהיר ושובר חלקים בגופו, הדבר צפוי לגרום לו נוסף על הפציעה גם לדיכאון לא קטן. עצם זה שהעובד צריך להילחם על זכויותיו, לשבת בבית או בבית החולים באותה העת וגם לחשוש לעתידו התעסוקתי, כל אלה הופכים את תאונות עבודה לעסק ממש לא נעים. זכרו כי רבים נגעו בדבר בעברם ועד היום הם אינם יכולים לעבוד ולתפקד כראוי.

החשוב הוא לשים לב לחומרת הפציעה והאם היא מאפשרת לכם להמשיך בחייכם ולמצוא עבודה אחרת עם שכר דומה. במידה ולא כך הדבר, עליכם לדרוש פיצויים משמעותיים למדי על מנת שתוכלו לפצות על עוגמת הנפש שנגרמה.

אשמת המעסיק

כאשר נפצעים במקום העבודה, אחד הדברים הקריטיים והחשובים ביותר להחלטת בית המשפט בדבר הפיצויים תהיה אשמתו של מי גרמה לפציעה. האם המעסיק אינו דאג באופן מספק לשלום עובדיו? או שמא העובד נהג באופן חובבני ובהיסח דעת גרם לעצמו נזק רב. לאחר בחינת בית המשפט את הסוגיה הכל יהיה ברור ומובן יותר לכל הצדדים, כך שכולם יוכלו להמשיך בדרכים ללא דופי.

לאור מה שנכתב במאמר, כלומר שתאונת עבודה יכולה להיות עניין מורכב וקשה למדי, כאשר מתמודדים עם הדבר מומלץ להיעזר בעורך הדין הנכון. עורך דין אשר יקל עליכם את הבירוקרטיה ויאפשר לכם להתמקד במציאת עבודה אחרת.

תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *