ניהול משאבי אנוש

20 באוגוסט 2012

כח אדם בארגונים גדולים מנוהל על ידי ניהול משאבי אנוש. ניהול משאבי אנוש הוא תחום המתייחס להתנהלות כח אדם בתוך הארגון. התחום מניח כי יש יחסים בעלי אינטרס בין הארגון לעובד, הארגון מספק עבור העובד עיסוק ולאחר מכן מזכה אותו בשכר. הארגון מעוניין בתפוקה מקסימאלית של עבודה שתקדם את הארגון עצמו ואת התחום בו הוא עוסק. העובד מעוניין ביחסי כבוד מהארגון בו הוא עובד וכמובן בסוף כל חודש מצפה לתמורה הוגנת, שכר חודשי. שניהם מנוהלים על ידי אינטרסים זהים שמשרתים כל אחד את מטרתו.

אינטרסים זהים

ניהול משאבי אנוש הוא המתווך הישיר בין כח אדם לבין המעסיקים שלו. משאבי אנוש דואגים להניע את העובד ולגרום לו לבצע את כל משימותיו בכדי ליצור תפוקה נאה בסוף יום עבודה. האינטרס של ניהול משאבי אנוש לנהל היטב את כח אדם בכדי ליצור רווחים גבוהים שיגרמו להצלחתו של הארגון. הארגון ויחסי העבודה מאוד משפיעים זה על זה מאחר והארגון הוא למעשה כח אדם שכל אחד מהכח הזה מרכיב את הארגון כולו. בלעדי כח אדם הארגון לא היה קיים לכן יש לשמור על יחסים טובים שישמרו את הכח אדם בתוך הארגון.

תיאום

בכדי שארגון יתנהל בצורה הטובה ביותר, ניהול משאבי אנוש צריכים לדאוג שיהיה תיאום בין השכבות השונות בארגון. שכל חלקי המערכת ידעו מה תפקידם בכדי לבצע תפוקה מקסימאלית. כמו כן חשוב להאציל סמכויות ממנהל למנהל משנה בכדי שתתקיים הירארכיה ביורוקרטית.

בחירת כח אדם

כח אדם נבחר בקפידה על ידי ניהול משאבי אנוש אשר בוחנים מאות מועמדים ראשית כל לפי קורות החיים שהכי הרשימו אותם. לאחר סינון גדול הם מזמנים את המועמדים הטובים ביותר ומעבירים אותם בחינות מעמיקות על ידע, אמינות וכישורים נוספים. לאחר שעשו על ידי המבחנים סינון נוסף, הם מעבירים את המועמדים שנשארו להנהלת הארגון שתבצע ראיון אישי עם כל אחד מהם. ניהול משאבי אנוש עוברים עם המועמד תהליך ארוך, מהרגע שקיבלו את קורות החיים שלו ועד הרגע בו הוא עוזב את החברה.

תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *