שיפור יחס המרה (CRO)

הערות 0 על ידי ב שירותים לעסקים
1 במאי 2017
שיפור יחס המרה (CRO)

כולנו רוצים להפיק את המיטב מהגולשים המגיעים לאתר שלנו (או לערוץ יוטיוב או דף פייסבוק) ואכן CRO conversion rate optimization.  הוא תהליך חשוב בבניית ותחזוק כל אתר, ובמיוחד כשמדובר באתר חנות שאנחנו משלמים על כל גולש נכנס סכומי כסף מפרסומות בגוגל אדוורדס ופייסבוק אדס.

איך משפרים יחס המרה של אתר?

ניתוח מא-ת: הדבר הראשון שאתם צריכים להבין הוא כי האתר שלכם לא עומד לבדו בחלל. כדי לשפר את יחס ההמרה אתם צריכים לקחת בחשבון גם את נתיבי הפרסום שבהם אתם בוחרים, את העלויות השונות של העסק (בניית אתר, seo,  אחסון אתר ופרסומות), את היקף התחרות בשוק וכל גורם אחר שיש לו השפעה ישירה או עקיפה על העסק.

בדיקת נתיבי הפרסום: האם אנחנו מקבלים תמורה ראויה לכסף שאנחנו משקיעים? האם ישנן אופציות אחרות משתלמות יותר? לדוגמא, אם אנחנו משקיעים בגוגל אדוורדס חמש מאות ש"ח בחודש לאתר הרחפנים שלנו ורואים רווח של אלף ש"ח. האם אנחנו יכולים להשקיע אלפיים ש"ח בחודש ולראות רווח של ארבעת אלפים ש"ח בחודש? האם אנחנו יכולים לקנות תנועה מטורגטת ממקור אחר כמו פייסבוק אדס או זאפ ולהרוויח יותר כסף? האם יש ניוזלטרים הנשלחים למנויי האתר והאם הניוזלטרים הללו מקנברטים היטב? מה העלות וההשקעה בקידום אורגני (seo) ומהי התמורה להשקעה זאת? אתם יכולים לעשות בדיקה זאת לבד אולם לעיתים עדיף להיעזר במומחה בעל נסיון שידע להפיק מסקנות טובות יותר מהנתונים.

מהו יחס ההמרה?

יחס ההמרה הוא היחס באחוזים בין גולשים פוטנציאליים הבאים לאתר לבין אחוזי ההמרה בפועל. המרה יכולה להיות קניית מוצר או הורדת אפליקציה או מילוי ליד או בעצם כל פעולה רצויה לנו. נניח שיש לנו אתר רהיטים ואנחנו רוצים לבדוק את הנתונים הסטטיסטיים המופיעים בו: בכמה עמודים גולש ממוצע מבקר? בכמה עמודים גולש ממוצע שקונה מבקר? אם הגולש ממלא טופס מכירה, מתי הוא מחליט לנטוש את הטופס או לעזוב את האתר? במידה ומופיע כפתור טלפון, כמה גולשים אכן מקישים עליו? מהו הנתיב שבו הגולש הקונה או רוב הגולשים הולכים בו? על איזה לינקים או תמונות הם לוחצים בדף הבית? אילו עמודים הם הפופולאריים ביותר ועל אילו עמודים הם בכלל לא לוחצים? כל שאלה כזאת מעניקה לנו פיסת מידע הבונה תמונה שלמה. אם אנחנו רואים שהעמודים הנצפים ביותר מכילים מידע ותמונות על ספות וחדרי שינה ואילו מוצרים כמו שולחנות וכסאות כמעט לא נצפים,  האם הבעיה בבניית האתר או שפשוט הגולש הממוצע מתעניין יותר במוצרים כאלו?

מכאן נשאלת השאלה הקריטית בתהליך שיפור יחס המרה: מה אני יכול לעשות כדי לשפר את אחוזי המכירה שלי בהתבסס על הנתונים? האם כדאי להכניס עמודים נוספים העוסקים באותם נושאים פופולאריים האם כדאי לעשות זאת לבד? או לשכור את שירותיה של חברה לשיווק באינטרנט?

תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *