האם אפשר למשוך כספי פנסיה ללא מס

הערות 0 על ידי ב כללי
7 במאי 2017
האם אפשר למשוך כספי פנסיה ללא מס

משיכת כספי פנסיה ללא מס היא דבר אפשרי, אך באופן חלקי. מכיוון שכספיי הפנסיה אמורים לשמש אותך בעתיד כאשר לא יהיה לך מקור עבודה כלשהו להתפרנס ממנו, חשוב מאוד לשמור על כספי הפנסיה באופן הטוב ביותר. אולם. במידה ואתה זקוק לחלק מכספי הפנסיה שלך, כדאי מאוד שתמשוך את כספי הפנסיה המגיעים לך ללא מס.

כיצד אפשר למשוך כספי פנסיה ללא מס

במידה והחלטת שאתה מעוניין למשוך מכספי הפנסיה שלך בטרם הגעת לגיל פנסיה, כדאי שתדע שכספי התמלוגים של הפנסיה אשר מופרשים על ידי העובד והמעביד גם יחד יחויבו במס של 35 אחוז עליהם במידה ותחליט למשוך אותם. אולם,  כספי הפיצויים של הפנסיה שלך לא יהיו חייבים במס ואותם תוכל למשוך בכל עת. אמנם לא מדובר על כל סכום הפיצויים שכוללת הפנסיה, אף במידה וזקוקים להון כלשהו זמין ויש לא מעט שנות עבודה, הכסף שתוכל למשוך ללא מס יוכל לעזור לך. הכסף מכספי הפנסיה אשר אותו תוכל למשוך ללא מס עומד על נוסחה פשוטה: מספר שנות העבודה שלך כפול המשכורת החודשית שלך או תקרה שנקבעה על ידי מס הכנסה בסך 12200 עבור כל שנת עבודה. העובד יקבל את הסכום הנמוך מבין השניים.

ומה לגבי שאר הכסף?

לגבי שאר הכסף  הקרוי כסף התמלוגים אשר יישאר בכספי הפנסיה שלך-במידה ותחליט למשוך אותו תהיה מחויב על משיכתו במס של 35 אחוז. מכיוון שמדובר במס כה משמעותי, כדאי להימנע ממשיכתו ולהמתין עד פרק הזמן שבו תוכל למשוך אותו ללא המס המשמעותי עליו. במידה והחלטת למשוך את כספי הפנסיה הללו בכל זאת מכיוון שאין לך שום אלטרנטיבה אחרת לכסף זמין והחלטת לשם את המס, כדאי שתתייעץ עם יועץ פנסיוני בכדי לבצע את התהליך בצורה הטובה ביותר שתעניק לך את כספי הפנסיה שלך באופן הטוב ביותר

תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *