אוהבים להשתמש בקול שלכם? מה כדאי ללמוד: דיבוב או קריינות?

הערות 0 על ידי ב לימודים
4 ביולי 2017
אוהבים להשתמש בקול שלכם? מה כדאי ללמוד: דיבוב או קריינות?

לכל אחד מאיתנו יש מתנות קטנות שקיבלנו כשבאנו לעולם, בין אם זה העיניים היפות, הכישרון, החיוך או הקול. לכן, אם אתם שייכים לאותם האנשים שיש להם קול יפה, סקסי, רדיופוני או כזה שעונה על הגדרות אחרות שכולם אוהבים, כדאי שתתחילו לחשוב להשתמש בו. אולי עד היום לא לקחתם את זה בחשבון אך האמת היא שאתם יכולים להתפרנס מהקול הנעים שלכם, אז למה לא? שתי האפשרויות העיקריות שעומדות בפניכם הן:

  1. קורס דיבוב מקצועי
  2. קורס קריינות

יש הבדל בין השניים ולכן חשוב לבדוק היטב מה יוכל להתאים לכם יותר והיכן תוכלו להרגיש שאתם מגישים את עצמכם ואת הכישרונות שיש לכם.

פרנסה בתחום

קיימים מספר הבדלים בין קריינות ובין דיבוב כאשר אחד מהם זו כמובן העבודה שתוכלו לעשות בסופו של דבר. לדוגמה: אם תהיו קריינים תוכלו לעסוק בפרסומות מסוגים שונים ולהשתלב בהנחיית טקסים אך אם תהיו מדבבים תוכלו לדבב ולתרגם סרטים, סדרות ועוד. בדרך כלל הקריין גם כן יעמוד מול הקהל ואילו המדבב תמיד יישאר מאחורי הקלעים. לכן כדאי לקחת בחשבון את הפרטים האלה כאשר אתם מנסים להחליט איזה תחום כדאי לכם ללמוד. שימו לב שאין תשובה אחת נכונה לשאלה הזאת כי זה מאוד תלוי בשאלה מה אתם מחפשים ומה יכול לדבר אליכם יותר.

איפה כדאי ללמוד?

האמת היא שיש מגוון מקומות שבהם תוכלו ללמוד דיבוב וקריינות ולכן שווה להשקיע מחשבה בעניין. מה שבטוח זה שאם אתם כבר לומדים ומשקיעים זמן וכסף, הרי שעדיף יהיה לבחור את בית הספר הטוב ביותר שקיים. תוהים איך לעשות זאת? פשוט מאוד: בררו כמה שיותר פרטים. איפה נמצא בית הספר? מה כוללים הלמודים בו? האם הבוגרים ממליצים על המקום בחום? אין סיבה לבזבז את הזמן היקר שלכם ולכן טוב תעשו אם תבררו תחילה איפה הכי משתלם לכם ללמוד. דיבוב וקריינות אלה שני תחומים מעניינים במיוחד ואתם תראו שלא תחסר לכם עבודה אם תהיו אנשי מקצוע טובים ורציניים.

תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *