מנהל? ככה תנהל בצורה נכונה את העובדים

הערות 0 על ידי ב ניהול משאבי אנוש
16 באוגוסט 2017
מנהל? ככה תנהל בצורה נכונה את העובדים

אם אתם מנהלים עובדים ורוצים לנהל נכון יותר: חשוב שתדעו כיצד מתנהלים מול צוות העובדים שלכם מתוך מטרה להגדיל תפוקה ומכירות, לעורר מוטיבציה בקרב העובדים, ובד בבד לסייע לעובדים להרגיש טוב יותר במקום העבודה.

אז איך מתנהלים נכון יותר עם עובדים גם למען הצלחת העסק וגם מבחינה אישית, תוך שאתם עוזרים לעובדים לחוש תחושת שייכות ונוחות במקום העבודה? כמה טיפים בהמשך.

האצלת סמכויות והגדרתן – הגדר את התפקידים של העובדים שלך והאצל ביניהם סמכויות. כאשר עובדים אינם יודעים מה תפקידם ומה הסמכויות שלהם, נוצרת בין העובדים חוסר וודאות שעלולה לעיתים רבות להוביל לסכסוכים בין העובדים מאבקי כוח וחוסר ארגון. אם תגדיר באופן ברור את הסמכויות של העובדים שלך, תוכל לסייע לסדר בעסק ובארגון.

הפרד ומשול – לעיתים רבות ישנם עובדים שאינם מסתדרים בעבודת צוות או עבודת משותפת עם עובד ספציפי או אפילו עם כמה עובדים באחת. אם העובדים שאינם מסתדרים חשובים לך ולעסק, ואתה רוצה שהעבודה תהיה יעילה ללא מהמורות: הפרד ומשול. דאג שכל עובד יעסוק בתחום שלו, ויעשה זאת ללא צורך בסיוע מעובד אחר שהוא אינו מסתדר עמו. נסה לקבץ את העובדים לצוותים לפי התאמה העובדים אחד לשני, ובמידה וכלל העובדים צריכים לעבוד ביחד, נסה להבין מה הבעייתיות בצוות, לפתור אותה ולגבש את הצוות על ידי ערבי חברה וימי גיבוש.

שיחות חתך ופגישות חודשיות – חשוב לנהל העובדים באמצעות שיחות חתך אישיות שיסייעו לך להבין את התחושות של כל עובד לגבי העסק או תפקידו, נהל שיחות בהן להבין מהם השינויים שצריכים לקרות תוך כדי עבודה, וכאלה שיעזור לך לדעת כיצד לנהל טוב יותר את הזמן והעסק. חשוב לנהל בנוסף פגישות חודשיות עם כלל העובדים שבהן תסביר מהן הציפיות שלך מהעובדים תוך הקצאת זמן לשאלות או טענות אותן תפתור בהמשך.

ניהול זמן – חשוב לנהל את הזמן בעסק בצורה טובה יותר. כיום ניתן באמצעות שעון נוכחות מתקדם להבין כמה שעות העובדים שלך מקצים לעבודה בעסק (בין אם הם עובדים בתוך העסק או מחוצה לו),לשתף את העובדים בדוח הנוגע לשעות העבודה שלהם, ולדעת כיצד ניתן להתייעל ולחסוך זמן.

שעון נוכחות מתקדם הוא כזה שניתן באמצעותו לנהל טוב יותר סוכני שטח או מתקינים, הוא כזה שניתן לדווח ממנו על מהלך העבודה ובקלות, הוא מאפשר דיווח היעדרות בהתאמה אישית, וניתן לבצע עמו מגוון פעולות לחסכון זמן ומשאבים.

אתר את כישרונות העובדים – עוד חשוב לאתר את  הכישרונות של כל עובד, לגלות את החוזקות והחולשות של אנשי הצוות ולחלק את העבודה בצורה בה כל עובד יוכל לעסוק במה שהוא מצטיין בו.

שימור העובדים – על מנת שהעובדים יישארו לויאליים למקום העבודה, לא יעזבו ויתחלפו בכל יום: חשוב לתגמל את העובדים על ביצועים, על עמידה במשימות ועבודה טובה. בכך העובדים ירגישו מוערכים במקום העבודה.

היה קשוב – כדי לנהל צוות עובדים בצורה טובה: חשוב להיות קשובים לעובדים. כאשר עובד פונה אליכם הקשיבו לו וכבדו את דעותיו, וספקו אמפתיה אמתית לקשיים שלו, תוך שאתם מנסים לסייע בצורה קונקרטית לעובד. בכך העובד ימצא בכם מקום תומך אך גם אסרטיבי והגון.


תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *