מנעולן – מה צריך בשביל להיות מנעולן?

הערות 0 על ידי ב כללי
30 באוגוסט 2017
מנעולן – מה צריך בשביל להיות מנעולן?

אחד המקצועות הפופולאריים, לפחות בכל מה שקשור למקצועות בשטח הוא מנעולן. אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של מנעולנים אשר עובדים בערים שונות ומציעים את שירותיהם ללקוחות פרטיים וכן למגזר העסקי.

מנעולן כידוע, הוא מי שמטפל בכל מה שקשור לפריצת מנעולים ודלתות, לבית ולעסק, לרכב וכן לאמצעים כמו כספות, רהיטים וכדומה. בנוסף לכך הוא אחראי על תיקון מנעולים, החלפה של מנעולים ישנים בחדשים, התנקה של מנעולים, שכפול מפתחות ושלטים ועוד שורה ארוכה של עבודות שקשורות בצורה כזו או אחרת למנעולים ולדלתות, לא משנה מאיזה סוג וכאמור, בין אם מדובר בדלתות לרכב, לעסק או לכל מקום אחר.

כעת עולה שאלה, מה צריך בשביל להיות מנעולן? האם כל אחד יכול להיות מנעולן, ומה צריך לעשות בשביל זה?

נחלק את התשובה שלנו למספר חלקים. בחלק הראשון נתייחס לשאלה מה צריך בשביל להיות מנעולן, ולאחר מכן נענה על השאלה, האם כל אחד יכול להיות מנעולן.

מה צריך בשביל להיות מנעולן

ראשית, בדומה למקצועות אחרים, בשביל להיות מנעולן מקצועי, חייבים ללמוד את התחום. לא ניתן לעסוק בו מבלי ללמוד אותו קודם לכן. לשם כך יש בתי ספר מקצועיים וכן מכללות שמלמדים את הנושא, החל מהצד התיאורטי וכלה בצד המעשי. במסגרת הלימודים, לומדים כיצד להבחין בין מנעולים שונים, לומדים על המבנה של המנעול והדלת, לומדים כיצד להתמודד עם קשיים שונים בעבודה ומוצאים להם פתרונות.

שנית, בשביל להיות מנעולן, צריך להחזיק בתעודת יושר מהמשטרה. תעודה זו מקנה את האפשרות לעסוק במקצוע באופן חוקי. הסיבה שצריך תעודת יושר היא, למנוע מצב שאנשים בעלי עבר פלילי ישתמשו ברישיון המקצועי בשביל לבצע עבירות פליליות שקשורות לפריצה או להיפך, שמנעולנים ינצלו את הידע שלהם לצורך כך.

האם כל אחד יכול להיות מנעולן?

כפי שציינו, רק מי שמחזיק באמתחתו תעודת יושר יכול להיות מנעולן, לשם כך צריך להיות נקי ללא רבב, ללא עבר פלילי, על מנת שיהיה ניתן לקבל את התעודה ולעסוק בתחום ללא שום בעיה וחשש.תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *