חברת כח אדם

הערות 0 על ידי ב ניהול משאבי אנוש
8 בספטמבר 2017
חברת כח אדם

כיום כבר ברור לשני הצדדים, הן למעסיק והן לעובד, שעל מנת למצוא את מקום העבודה הבא (או את העובד הבא), הרי שמוטב מראש לחסוך זמן ולפנות אל חברת כח אדם וזאת כיוון שחברות כח אדם מחזיקות במאגר נרחב של עובדים ומצד שני הן נמצאות בקשר ישיר מול מגוון גדול של מקומות תעסוקה. באופן שכזה ניתן לחסוך זמן, להגדיל את הסיכויים ובאופן כללי ליהנות מהמרב.

יתרונות חשובים

לצד העובדה שכיום חברות כוח אדם מהוות נדבך חשוב ביותר עבור שני הצדדים, עדיין ניתן למצוא לא מעט עובדים אשר מחזיקים בדעות קדומות בכל הנוגע לתחום. אי לכך חשוב להבהיר אחת ולתמיד שלא האדם שמחפש עבודה צריך לשלם לחברה, אלא היא מקבלת את שכרה אך ורק דרך החברות שלהן היא משדכת עובדים. כמו כן לא מעט מקומות עבודה מעדיפים לראיין עובדים שכבר עברו את הסינון הראשוני של חברת כוח אדם ובנוסף למרות שלא פעם ניתן לפנות באופן עצמאי למגוון חברות אשר מחפשות אחר עובדים, יש להיות מודעים לכך שעדיין פנייה אל חברת כוח אדם מגדילה את היצע האופציות הקיימות, ולי כי יש לא מעט חברות שמסתפקות בפנייה מסודרת אל חברה מעין זו.

 הכנת העובד לראיון הקבלה

עבור הזווית של העובד נציין שחשוב לדעת שעובד שמחפש דרך חברת כוח אדם עבודה, עשוי על הדרך לא רק להיחשף להרבה יותר אופציות, אלא על הדרך הוא גם עשוי להכין את עצמו יותר טוב לראיון הקבלה, וזאת כי לא פעם חברות מעין אלו  מעניקות טיפים חשובים עבור הכנת קורות החיים, שפת גוף, מעבר של ראיון קבלה, הכרת זכויות העובד וכדומה, כך שברגע האמת העובד הפוטנציאלי מגיע הרבה יותר מוכן.

נהנים מהכוונה מקצועית

אספקט נוסף שחשוב ביותר להאיר בתחום, הנו שגם אם רק יודעים שמחפשים אחר עבודה, אך יחד עם זאת לא סגורים איזו משרה בדיוק מעדיפים, הרי שאין צורך להמשיך לשבת בבית ולהמשיך לחשוב ולהתלבט, אלא כיום חברות כוח אדם מקצועיות גם יודעת לסייע לכל אדם להבין מה יותר נכון עבורו ואף להפנות אותו אל עבר שלל אופציות שטרם נלקחו בחשבון, וזוהי עזרה חשובה ביותר, במיוחד כאשר היא ניתנת ללא עלות.

הבחנה חשובה

לבסוף נציין דגש חשוב ביותר – אין להתבלבל בין חברת קבלן לבין חברת כוח אדם, וזאת כי מדובר בשני נדבכים שונים בתכלית, ואף נחדד ונציין שחברות כוח אדם חתומות באופן מסודר ואף על פי חוק על הסכם קיבוצי אשר מבטיח תנאי העסקה טובים לעובדים שמגיעים דרך חברות הכוח אדם, וזאת להבדיל מעובדי קבלן, למרות שכיום ניתן למצוא שיפור משמעותי גם אצל עובדי הקבלן, אך התנאים עדיין לא משתווים לאלו שחברות כוח האדם יודעות להעניק.

תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *