דברים על העבר של אורי לופוליאנסקי שכדאי להכיר

הערות 0 על ידי ב כללי
19 בנובמבר 2017
דברים על העבר של אורי לופוליאנסקי שכדאי להכיר

רבה פעמים כשאנחנו שומעים על אדם מסוים בתקשורת, אנחנו מקבלים אך ורק את מה שהוא עושה היום או דברים שנראים בעיניי הפרשן או השדרן. מן הסתם, אנחנו לא מקבלים את התמונה המלאה, בוודאי שלא מקבלים סקירה של כל הדברים שהוא עשה בעבר, ואלה נמחקים במחי יד כאילו אין להם חשיבות.

זה יכול לקרות לזמרים, שחקני קולנוע, ספורטאים וכן לאישי ציבור מהפוליטיקה ובכלל. לכן כשאנחנו שומעים נניח על אורי לופוליאנסקי, אנחנו יכולים עליו בחדשות מידע מסוים, אך הרבה פעמים המידע הזה הוא מחוץ להקשר וכן לא מלמד אותנו על העבר ועל ההווה של האיש, מה שכמובן יכול ליצור תחושה שיש אמת אחת בלבד. ברגע שאנחנו נחשפים לעברו, אנחנו מגלים שהסיפור אחר, ומבינים למה מדובר באחד האנשים הכי חיוביים שיש בציבוריות הישראלית.

אורי לופוליאנסקי נולד בחיפה, הוא היה חבר בתנועת בני עקיבא ולימים עבר ללמוד בישיבות בירושלים ובנתיבות. את שירותו הצבאי עשה כחובש ולאחר מכן עבד כמורה ולמד מנהל ציבורי. את החשיפה הציבורית שלו קיבל בזכות העובדה שבשנת 1976 הוא הקים את ארגון יד שרה, ארגון שמטרתו לאפשר לאנשים להשאיל ציוד רפואי במקום לרכוש אותו. הארגון גדל במהלך השנים בזכות עבודתו של אורי, יכולותיו לגייס כספים ומשאבים אחרים. כיום פעילים בו למעלה מ-6000 עובדים ומתנדבים והארגון פועל בלמעלה מ-100 מקומות ברחבי הארץ.

בזכות העבודה הגדולה שהארגון עשה, הוא זכה לפרסים רבים, ביניהם פרס יושב ראש הכנסת וכן פרס ישראל. צריך להבין, הארגון מיועד לאנשים שאינם יכולים לרכוש ציוד רפואי וזקוקים לו לצרכים זמניים או קבועים. במהלך השנים הארגון התרחב, כך שכיום הוא מספק מיזמים שונים שעוזרים לאנשים עם לקויות במגוון דברים.

במהלך אותה תקופה החל אורי לכהן כחבר מועצת ירושלים, ובשנת 2003 הוא נבחר להיות ראש העיר, בכך הפך לראש העיר החרדי הראשון של עיר הבירה. אף על פי כן, הוא נחשב לאהוב מאוד הן בקרב החילונים והן בקרב החרדים ונחשב לראש עיר מתון מאוד.

תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *