רוצים להשיג עבודה בפיתוח אפליקציות? אלו התכונות שמעסיקים מחפשים

הערות 0 על ידי ב כללי
3 בדצמבר 2017
רוצים להשיג עבודה בפיתוח אפליקציות? אלו התכונות שמעסיקים מחפשים

לימודי פיתוח אפליקציות מקנים את הבסיס הטכנולוגי וניסיון של פרויקט הגמר של הקורס. לאחר הקורס מגיע השלב הקשה- למצוא את הנתיב הנכון לקריירה מצליחה ועשירה בפיתוח אפליקציות. שוק העבודה מחפש כל הזמן מפתחי אפליקציות, והדרישה צפויה להמשיך לעלות מאחר והסמארטפונים ממשיכים להיות דומיננטיים, וגם חברות שאינן מיועדות לאפליקציות לאנדרואיד מבינות שהכי משתלם להן לפתח אפליקציה לסמארטפון. אמנם יש דרישה בשוק, אבל בתור בוגרים ובוגרות שזה עתה השלימו בהצלחה מסלול של פיתוח אפליקציות, למצוא את העבודה הראשונית זו עדיין משימה לא קלה, ולעיתים אפילו מבהילה. מעבר ליכולות הטכניות, מעסיקים וראשי צוות שמחליטים האם לקחת אתכם לעבודה מחפשים חומר אנושי איכותי- שיהיה להם נעים ואפילו כיף להעביר ימי עבודה ארוכים. פיתוח אפליקציות הפך לתחום נדרש. כבוגרי הקורס בעלי ניסיון אולי יהיה לכם קל יותר להשיג ויזה לארה"ב. אילו מאפיינים חשוב שיהיה למפתח אפליקציות מתחיל לסייע לו למצוא את העבודה הראשונה?

תקשורת היא מפתח

הלימודים מכינים אתכם גם למה ישאלו בראיונות עבודה ומה מעסיקים מחפשים יותר לעומק, אך ישנם כמה דברים שחשוב לקחת בחשבון בכל מקרה. תקשורת היא הכללה למספר מאפיינים שיכולים ליצור רושם יותר טוב עליכם בחיפוש העבודה- בין אם בשכירות או פרילנס.

  • מה האינטרנט אומר עליך? מעסיקים לעיתים מסתכלים על הפעילות שלכם ברשתות החברתיות. חשוב לשמור על פרופיל לינקדאין פעיל, אם יש לכם טוויטר, חשבון פייסבוק שעושה רשם רציני (אפשר לערוך מי יכול לראות את התמונות היותר מביכות) וכדומה. בעולם הטכנולוגי של היום, זוהי הדרך להשיג עליכם רושם ראשוני- וחשוב להשקיע בה.
  • תראה לי מה האתר שלך ואומר לך מי אתה. מתכנתים, במיוחד פרילנסרים, לעיתים קרובות בונים אתר אישי. מאחר ואתם בוגרי מסלול פיתוח אפליקציות, אם אתם עושים אתר אישי ראו בו כתיק עבודות לכל דבר. האתר שלכם צריך להיות מושקע, מוקפד ולעבוד בצורה חלקה ונוחה למשתמש. בנוסף, חשוב שפרטי ההתקשרות עמכם יהיו גלויים. ישנם מתכנתים שלא נוהגים לפרסם את מספר הטלפון שלכם, אך אם הפנייה שלכם לקהל ישראלי צירוף מספר טלפון זמין יכול לתת תחושה ש'יש עם מי לדבר', ולא רק תקשורת אינטרנטית.
  • זמן התגובה. כשמעסיק שולח לכם מייל, זימון לראיון או מתעניין לעבודת פרילנס- חשוב לתת מענה מהיר (בגבול הסביר, כמובן) על מנת לעשות רושם ראשוני רציני. תשובה לאחר כמה ימים או שבוע יכולה לגזול מכם את ההזדמנות לעבודה.
  • כמובן שתקשורת בין אישית היא מעלה מאוד חשובה, ולכן חשוב לתרגל זאת עוד במהלך קורס פיתוח אפליקציות בעבודה מול ועם אנשים. עולם הפיתוח עובד לעיתים קרובות עם צוותים, ועבור פרילנס עוד יותר חשובה התקשורת הטובה עם כל לקוח ולקוח.

עבודת ג'וניור

לימודי פיתוח אפליקציות כוללים פרויקטים, אם עשיתם אותם טוב ומרשים מספיק תוכלו להראות אותם כדוגמה ליכולותיכם. בנוסף כדאי לשקול לפתח כעבודה עצמאית או אפילו בסכום יחסית נמוך אפליקציות ראשוניות על מנת להגיע לראיונות העבודה עם ניסיון כלשהו ומשהו לזקוף לזכותכם. כל עבודת ג'וניור היא קשה, מעסיקים ממשיכים להעלות את הדרישות שלהם ומה שצריך זה הביטחון העצמי שאתם טובים, חרוצים ומקצועיים, יחד עם נחישות והתמדה. גם אם לא עברתם ראיון ראשון, חמישי או אפילו עשירי תשאירו את הרוח במפרשים ותמשיכו עד שתמצאו את המעסיק הנכון במקום הנכון שייתן לכם את ההזדמנות להתחיל את הקריירה הענפה שמחכה לכם.

תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *