זיוף מסמכים חוק העונשין

הערות 0 על ידי ב כללי
18 בדצמבר 2017
זיוף מסמכים חוק העונשין

מצבים רבים בהם אנשים רבים רוצים לזייף דבר מה, על מנת לממש מטרות אישיות, לדוגמה זיוף כספים על מנת לקבל שירות, או מוצר מסוים שהם רוצים לקבל, כמובן בצורה לא חוקית. אם למשל אדם רוצה לקבל פיצויים מהעבודה, ומה שעומד ביניהם, הוא חתימה של רופא, אז האדם יבצע זיוף חתימה, בכדי לקבל את הפיצויים ההם. כל הנוגע לעונש לגבי זיוף, הוא שונה, אך זיוף מסמכים הוא חוק עונשין כבד מאוד, גם אם המשתמש לא ידע כי המסמכים מזויפים.

מה קורה במצב שאנו נתפסים עם מסמכים מזויפים?

במצב זה, האדם זקוק לעורך דין, בכדי שהוא יוכל לייעץ לו דרך יציאה מהמצב, על מנת לצאת זכאים. בחוקים שמרכיבים את הסעיף הזה הם רבים, לכן, מסובך מאוד לדעת אם האדם הוא דובר אמת, או שקר, ולכן גם העונש יהיה כבד, והיציאה ממנו תהיה קשה.

האם האדם שזייף נענש כמו האדם שנמצא משתמש בזיוף?

התביעה והחשדות כלפי כל אחד מהם הוא אחרת, אך ראשית נגדיר את העבירות:

  • אדם שזייף – אם לא הוכח שום שימוש של זיוף, ורק החזקה בזיוף, האדם מואשם בזיוף בלבד.
  • אדם שהשתמש בזיוף – אדם שמשתמש בזיוף, לדוגמה במסמך שזויף, או כסף, אז הוא נאשם על שימוש בזיוף.

מה קורה לאדם שנתפס משתמש בזיוף?

החוק קובע בימים אלה, כי הישיבה בכלא על שימוש בזיוף, הוא 7 שנים. אנו לא יודעים אם השימוש היה במכוון, או לא, ולכן, ההאשמה היא מאוד ברורה, ועל מנת להוכיח אחרת, יצטרך האדם להשתמש בעורך דין על מנת להוכיח את זכאותו.

נתפסתם על שימוש בזיוף? הינה מספר דברים שתעשו

הדבר הכי חשוב שאומרים לכם בתחילת המעצר, הוא הזכות לשמירה על שתיקה. מהרגע הזה, דרשו את עורך הדין, והכי חשוב הוא להקפיד על השתיקה, כך שלא תפלטו מילה שתשמש נגדכם, או כל דבר אחר שתגידו בטעות. עורך הדין שיגיע למקום יוכל לתדרך אתכם בהתאם, להגיד לכם מה לעשות ואיך להתנהג, והסיבה לכך היא שכולם מחפשים אתכם, ובעיקר מחפשים איפה אתם אשמים, וכיצד אפשר להזיק לכם יותר.

לעוד מידע אודות זיוף מסמכים, לחצו כאן…

תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *