עורך דין נזיקין

הערות 0 על ידי ב דיני עבודה
29 במרץ 2018
עורך דין נזיקין

קיימים מקרים רבים בהם נגרם נזק פיזי לאדם או לרכושו מגורם אחר. במידה והנזק הינו גדול ומשמעותי בעיניו אזי הוא יכול לתבוע פיצוי מהגורם הפוגע ותביעות כאלו מתבררות, בין  היתר, בבתי משפט. כל אחד יכול להגיש תביעה לפיצוי על נזק, ואכן, רבים עושים זאת כאשר מדובר על נזקים קטנים בהיקפם. יחד עם זאת, כאשר מדובר על נזק חמור מומלץ להיעזר בשירותים של עורך דין נזיקין אמיר קרן שמתמחה ספציפית בתחום זה ובתחומים אחרים שחלקם משיקים לו.

גורמים לנזקים

נזקים יכולים להיגרם בשלל מצבים. תאונות ביניהן תאונות דרכים או עבודה, רשלנות רפואית ואחרת, מטרד סביבתי כמו רעש, זיהום אוויר ואחר, תקיפה, לשון הרע ועוד. כאשר באים לבחון את הסיבות לנזקים אזי יש לבדוק מספר פרמטרים.  מה מידת האחריות של הגורם המזיק? האם זאת אחריות מוחלטת? האם הוא היה יכול לשלוט בה? האם הרצון להפחית עלויות גורמת להורדת סטנדרט נדרש? האם יש לו שותפים? האם מדובר על נזק כתוצאה מרשלנות שהיא אשמה חברתית שמקורה בסטייה מהנורמות המקובלות?

הוכחת נזק ופיצוי

יש צורך להוכיח קשר נסיבתי בין הנזק שנגרם ותוצאותיו. כלומר, להוכיח כי אכן האדם ניזוק כתוצאה מהעוולה שנגרמה כי רק כך ניתן להגיש תביעה ולזכות בה. סכומי  הפיצויים משתנים ממקרה אחד למשנהו והאתגר של עורך דין נזיקין הוא להוכיח את הקשר, ולמקסם את סכום הפיצוי עבור לקוחו. כאשר הוא יקבל את תיק המקרה לידיו הוא ילמד אותו ויגבש לעצמו ויחד עם לקוחו את דרך הטיפול והתגובה. לעיתים, הצורך יהיה לנסות ולהגיע להסדרים מחוץ לכותלי בית המשפט, ולעיתים ובחוסר ברירה, לבקש סעד מבית הדין המתאים.

התמודדות בבית משפט

עורך דין נזיקין בקיא בכל התחום הזה ומכיר מניסיונו סיטואציות דומות או מקבילות. הוא יכין תיק תביעה שמבוסס על מסמכים המוכיחים את הנזקים שנגרמו. כאלו המספקים מידע על הוצאות כספיות, על גובה הנזק ועל צרכים כספיים עתידיים לצורך שיקום וניהול חיים נורמאליים ככל האפשר. הוא יצביע על תקדימים דומים ויטען את כל הטענות הנדרשות לצורך הוכחת התביעה. תכנון מקיף וביצוע מבריק יסייעו לכל לקוח לקבל פיצוי מתאים.


תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *