כיצד ההסחות הדעת משפיעות על מקום העבודה

7 באוקטובר 2014
כיצד ההסחות הדעת משפיעות על מקום העבודה

אחד האתגרים הגדולים של ניהול כוח עבודה הוא התמודדות עם הסחות הדעת שרבות מהן נגרמנות ממכשירים אלקטרוניים ושפיעות בעיקר על המילניומים.

מחקר של Human Capital Institute התייחס לאחד האתגרים הגדולים ביותר שעמם מתמודדים ארגונים: הסחות שעת רבות מדי במקום העבודה שגוזלות את הזמן של העובדים. המחקר, שסקר 900 אנשים, בדק גם את השפעת הסחות הדעת על התפוקה והציע את הפרקטיקות הטובות ביותר לעזור למועסקים להישאר מעורבים ופורים.

ממצאי המפתח של המחקר מראים שהסחות הדעת הראשיות הן פטפוט של חברים לעבודה, אינטרנט, דוא"ל ומחסור בשעות שינה (אם כי האחרון אינו הסחת דעת). ההפרעות משתנות בהתאם לגיל, כאשר המילניומים הם אלה המושפעים ביותר מאמצעים טכנולוגיים אישיים ומקישים את הזמן הרב ביותר לפעילויות שאינן קשורות לעבודה.

מסקנת המחקר היא שבעוד לרוב הסחות הדעת עשוי להיות בעצם אפקט חיובי מפני שהן מספקות לעובדים הפוגה מהמטלות שלהם שבה הם יכולים להתרענן, הסחות רבות מדי עלולות לגרום לאובדן מיקוד ולהשפיע באופן דרסטי הן על התפוקה של הפרט והן על התפוקה של הארגון.

רוב הנסקרים מאמינים שזוהי אחריותם של המנהלים ושל העובדים עצמם לנהל את הסחות הדעת במקום העבודה. מחצית מהנסקרים דיווחו שזוהי האחריות ש מחלקת משאבי האנוש. רוב הארגונים שבהם יש נהלים המתייחסים לשימוש בטכנולוגיה בעבודה מדווחים המדיניות הזאת נכפית לעתים נדירות (13%) או בצורה מתונה (39%).

פחות פגישות, פחות מכשירים

רוב הממומנים על ניהול הכישרונות שנסקרו מודעים לתרומה של קשיבות (mindfulness), שכוללת בין היתר נוכחות נפשית בעבודה (94%), ולהיות קשובים וממוקדים במשימה (97%). רק 20% הציעו הדרכה בקשיבות למועסקים שלהם. המחקר מציין שרק ארגונים מעטים הטמיעו התערבויות שמטרתן להפחית את הסחות הדעת ולהגביר את התפוקה. בין הארגונים הללו, שהפחיתו את תדירות הפגישות אן הטמיעו מדיניות של "ללא מכשירים" בפגישות, הרוב (79% ו-74% בהתאמה) דיווחו ששיטות יעילות בהפחתת ההסחות.

"בזמן שהתקדמות בטכנולוגיה הפכה את התקשורת עם קולגות ועם לקוחות קלה מאי פעם ומאפשרת גישה למידע נדרש בשניות, אותם מכשירים ויישומים הביאו גם אתגרים משמעותיים לאופן שבו מועסקים מבצעים את תפקידם," אמר קארל רהודס, מנכ"ל Human Capital Institute. "כשהם מצוידים בידע הזה, ארגונים יכולים לטפח מקום עבודה שעוזר לעובדים להתמקד במשימות שלהם, לשמור על התפוקה שלהם ולסייע לחברה להגשים את יעדיה."

תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *