איך לפתוח עסק קטן?

הערות 0 על ידי ב כללי
9 בספטמבר 2018
איך לפתוח עסק קטן?

מזל טוב! יש לכם רעיון נפלא לעסק או יוזמה חדשה וכעת אתם רוצים לפתוח עסק קטן, מצליח וכזה שאולי עם הזמן גם יהפוך לגדול ומשגשג.

אבל לפני שאתם פותחים את העסק שיכול להיות חנות, בית קפה, חלל ייצור או כל עסק בכל תחום  – חשוב שתדעו כי ישנן כמה פעולות חשובות שכל בעל עסק חייב לעשות עם פתיחתו.

אז איך פותחים עסק קטן? הנה כל השלבים:

קביעת אסטרטגיה שיווקית

לפני שאתם פותחים את העסק שלכם, חשוב כי תבנו אסטרטגיה שיווקית לעסק אשר תסייע לכם לדעת מי קהל היעד שלכם, מהם המסרים שאתם רוצים להעביר לקהל היעד שלכם, כיצד תוכלו לפנות אל קהל הצרכנים שלכם, כמו גם שתוכלו באמצעות אסטרטגיה שיווקית להגדיר את העסק  ולדעת מהן החוזקות כמו גם מה החולשות שלו מול  המתחרים.

נסו לבדוק ולקבל מידע אודות בניית אסטרטגיה שיווקית כמו גם להיעזר בחברות המומחיות בתחום שיכולו לסייע לכם להבין כיצד לשווק לפרסם ולהציג את העסק שלכם מול קהל היעד.

פתיחת תיק מול הרשויות

כעת שאתם כבר מתחילים בשלבי ההקמה, יש לפנות אל רשויות המס כמו אל ביטוח לאומי, מס ההכנסה ואל מע"מ (במידה ואתם נחשבים עוסק מורשה) ולפתוח את התיקים על ידי מילוי מסמכים דרושים והקניית כל המידע החשוב אודות העסק שלכם, השם שלו, ההכנסה הצפויה ועוד.

בחרו שירותים טובים של רואה חשבון שבאמצעותו תוכלו לנהל נכון יותר את הפעילות הפיננסיות של העסק מול הרשויות  כאשר באמצעות רואה חשבון תוכלו לנהל את העסק שלכם, הדוחות והתשלומים מול הרשויות בצורה תקינה וחוקית.

קבלת אישורים מתאימים

במידה הועסק שלכם פיזי, כמו למשל אם מדובר במסעדה שפועלת ברחוב כמו גם אם אתם פותחים עסק לשיפוצים או חלל עבודה וכדומה: כי יהיו לכם את כלל האישורים הדרושים לפתיחת עסק.

כיום בעסקים פיזיים וציבוריים בהם מקבלים לקוחות או מעסיקים עובדים – חשוב שיהיו כל האישורים הקשורים לבטיחות במקום העבודה, כמו גם אישור להפעלת עסק, אישורים שיעידו כי העסק שלכם יעמוד בכל התקנים וכי הוא כזה שקיבל מהרשויות את האישורים המתאימים.

בחירת שירותים נוחים לניהול העסק

בחרו שלל שירותים ואפליקציות שייסעו לכם לנהל את העסק שלכם בצורה טובה יותר, כמו שירות הנהלת חשבונות באינטרנט לעסקים, אפליקציות לניהול זמן, אפליקציות שעון נוכחות כמו גם תוכנות לניהול מלאי וכאלה שיסייעו לכם לייעל את העבודה ולהבין את צרכי העסק שלכם.

בחירת ספקים

בחרו את הספקים שתרצו על מנת לנהל את העסק שלכם ולספק לו מוצרים שיסייעו בתהליכי הייצור והעבודה. שימו לב כי אתם בוחרים ספקים אמינים, כאלה שאיכות הסחורה שלכם טובה, שיכולים לסייע לכם לקבל מחירים טובים ולחסוך בעלויות כמו גם כאלה שיכולו לספק לכם סחורה עם תנאי תשלום טובים ונכונים לניהול העסק שלכם.

הקצאת עובדים ונותני שירות

לבסוף יש לבחור את העובדים המתאימים לעסק תוך שאתם מנסים להבין באמצעות רואה חשבון מהן היכולות שלכם בכל הנוגע להעסקת עובדים, לרבות העסקת עובדי פרילאנס.

נסו לבדוק כיצד תוכלו עם הזמן גם להגדיל את הפעילות שלכם כמו שם שיש להבין כיצד מתקשרים נכון יותר עם הלקוחות, כיצד בונים קהל לקוחות נאמן ואיך משפרים את השירות שאתם נותנים כמו גם את האיכות של העסק שלכם –  מכאן תוכלו רק לגדול ולצמוח מעלה אל ההצלחה!

תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *