איך משלמים פנסיה לעובדי משק בית

לא מעט אנשים נוטים לחשוב שהעסקת עובד במשק בית, זה עניין פשוט, סטנדרטי. אנחנו יוצרים קשרים עם עובדים בתחום, מסכמים איתם על שכר מסוים וזהו. אך האמת היא, שהעסקת עובדי משק בית דומה בדיוק להעסקת עובדים בתחומים אחרים. כפי שאנחנו מעסיקים עובדים בעסק שלנו. אין שום הבדל בין השניים. בסופו של דבר, אנחנו "המעסיק" שלהם והבית זה העסק שלהם. 

לכן, אנחנו צריכים לשלם להם שכר אך גם צריכים לבצע את כל ההפרשות הרלוונטיות. למשל, אנחנו צריכים לשלם פנסיה לעובדי משק בית. מדובר על אחת ההפרשות החשובות ביותר עבור כל עובד, שכן הכסף שיצטבר בקרן, תשמש אותו ביום בו הוא יחליט לפרוש מעבודתו ולצאת לפנסיה. במידה והוא יחליט לעזוב אותנו, אזי שהוא יוכל לקחת את הכסף שהצטבר מהקרן ולהעביר אותה לקרן אחרת על פי בחירתו או על פי הקרן שיפתח לו המעסיק העתידי שלו. 

איך עושים את זה בצורה חכמה

לא כל אחד מאיתנו מבין בתחום של קרנות פנסיה ויש לו את הזמן להתעסק בנושא. לכן, ההמלצה היא להיעזר בגורמים שיכולים לעזור ולשרת אותנו בנושא. למשל, אנחנו יכולים להשתמש בשירותיהן של אפליקציות שונות אשר נוצרו במיוחד בשביל זה. 

מדובר על אפליקציות כמו לדוגמה אפליקציית Workito – תשלום בקליק לעובדי משק הבית שלך שמאפשרות לנו להכניס את כל הנתונים הרלוונטיים אודות העובד, והן דואגות לבצע את כל מה שנדרש בשביל שנוכל להעסיק אותו בצורה חוקית כפי שאנחנו אמורים לעשות. למשל, פתיחת תיק בביטוח לאומי, דיווח על שכר, ימי מחלה, ימי חופשה והבראה, וכמובן כל מה שקשור לנושא של פנסיה. 

זה יכול לחסוך לנו לא מעט זמן וכמובן גם לא מעט טרחה, אך מעבר לכך זה יכול לחסוך לנו הרבה מאוד כאב ראש.