אפליקציות ללימוד אנגלית – למה זה טוב?

בעבר כשרצינו ללמוד אנגלית, הכלים שעמדו לרשותנו היו ספרים וקלטות בהם יכולנו להשתמש בין אם היינו בבית ובין אם היינו במקום בו היתה לנו אפשרות פיזית להיעזר באמצעים אלו. 

לשמחתנו, היום יש לנו כלים הרבה יותר משוכללים ואיכותיים בשביל ללמוד אנגלית. למשל, יש לנו אפליקציות ללימוד אנגלית המאפשרות לנו ללמוד אנגלית בכל שעה ובכל מקום, בין אם אנחנו בבית, בעבודה, בנסיעות ובכל מקום אחר. 

אנחנו יכולים להשתמש באפליקציות אלו במכשירי סלולר, טאבלט וכן באמצעים אחרים. מדובר על אפליקציות של חברות שונות אשר מציעות לנו אפשרויות מגוונות ללימוד אנגלית, בכל רמה שנבחר. 

חשוב לציין, מעבר לעובדה שאותן אפליקציות מאפשרות לנו ללמוד אנגלית, בכל שעה ובכל מקום, הרי שהן גם מאפשרות לנו להרחיב את הידע שלנו בשפה, הן בהיבטים של אוצר מילים, הן בהיבטים של דקדוק והן בהיבטים אחרים. אנחנו צריכים לבחור את האפליקציה הנכונה לצרכים שלנו בשביל לדעת במה להשתמש. 

איך בוחרים אפליקציות בצורה נכונה?

ראשית, אנחנו צריכים לבחון מה כל אפליקציה מציעה לנו, איך משרתת אותנו ומה היא כוללת. כאמור, רצוי לבדוק את הרמה שלה ולמה היא מיועדת. בדקו באתר לומדים חכם למשל.

שנית, יש לבחון עד כמה האפליקציה נוחה לשימוש. האם היא מספקת לנו חווית שימוש שנוכל ליהנות ממנה. אם לא, זה יכול להיות מאוד בעייתי גם להפיק ממנה תועלת כפי שאנחנו רוצים וצריכים.

שלישית, עלינו לבחון איך היא עובדת מבחינת תנאים, היכן אפשר להתקין אותה ומה הדרישות מבחינת עלויות. ישנן אפליקציות שהן חינמיות, לעומת זאת ישנן אפליקציות שהן עלולות כסף. ישנן כאלה שאנחנו צריכים לשלם עליהן בשביל ליהנות מהן באופן מלא. אחרת נקבל גרסה רזה של האפליקציה עם קן מהפונקציות שלה.