איך לבחור לוכד נחשים?

יש הרבה בעלי מקצוע שאנחנו יכולים להיעזר בהם במקרים שונים. אחד מבעלי המקצוע שהרבה אנשים היו מעדיפים שלא להצטרך אותם הם לוכדי נחשים, כי לא מעט מהאנשים מפחדים מאוד מנחשים ולא היו רוצים להיתקל בהם. אבל אם כבר הם נתקלו בנחשים, אז לוכד נחשים יכול להפוך מבעל המקצוע שהם לא היו רוצים להגיע למצב שהם צריכים אותו למושיע שלהם. כאשר אתם מגלים שיש נחש בבית או בחצר שלכם, לוכד נחשים יהיה מי שיוכל לעזור לכם ואתם רוצים לדעת שהוא יידע לאתר את הנחש שהגיע עד אליכם, ללכוד אותו בהצלחה ולהרחיק אותו מהמקום. לכן מאוד חשוב גם לבחור לוכד נחשים מקצועי, כמו בכל תחום אחר. אתם רוצים לדעת שמי שאתם מזמינים אליכם לבית יידע לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר, בטח כשהוא צריך לאתר את הנחש שמסתתר באזור שלכם, כי גם אם ראיתם את הנחש בבית או בחצר שלכם, נחשים הם חמקמקים ומייד הם יכולים להסתתר ולהיעלם ולכן דרוש לוכד נחשים מקצועי ומיומן שיידע כיצד לאתר את הנחש. 

מהם הפרמטרים שלפיהם נבחר לוכד נחשים?

קרבה – כאשר אנחנו רואים נחש בסביבה שלנו, אנחנו רוצים שלוכד הנחשים יגיע כמה שיותר מהר כי אצל רבים מאיתנו הפחד כל כך גדול מנחשים, שלא נסכים להכנס לבית שלנו עד שהנחש יילכד ובנוסף הנחש עלול למצוא מחבוא טוב להסתתר בו אם יחלוף זמן מסויים. לכן כדאי לבחור בלוכד נחשים שנמצא בסביבה שלכם על מנת שיגיע אליכם כמה שיותר מהר, כמו לוכד נחשים בתל אביב במקרה שאתם נתקלים בנחש באזור ת"א והמרכז.

היתר בתוקף – רשות הטבע והגנים מספקת אישורים ללוכדי נחשים שעברו הכשרה. לכן כמו שאתם מזמינים חשמלאי ורוצים לוודא שמדובר בחשמלאי מוסמך עם תעודה בתוקף, כך צריך גם לוודא שלוכד הנחשים שאתם פונים אליו הוא לוכד נחשים שיש לו היתר בתוקף לעסוק בתחום.

ניסיון – עוד פרמטר הוא הניסיון של לוכד הנחשים. לוכד נחשים שיש לו ניסיון רב, יידע לאתר במהירות את הנחש ולבצע את הלכידה בצורה מהירה ובטוחה בצורה כזו שגם לא תפגע בנחש שהוא חיה מוגנת.