התעמרות בעבודה

הטרדה בעבודה היא נושא רציני שנמצא במגמת עלייה מאז תחילת תנועת metoo#. זה יכול להיות בעל אופי מילולי, פיזי או מיני ויכול לקרות בכל מקום מחברה לפלטפורמת מדיה חברתית.

הדבר שחשוב לדעת על הטרדה בעבודה הוא שלא תמיד קל לקורבנות לדבר על מה שקורה. בשל כך, חשוב שהמדיניות והנהלים של מקום העבודה שלך יהיו במקום, כך שתוכל להתמודד עם כל דיווח על הטרדה במהירות ובהתאמה. קבלו ייעוץ בתחום ממשרד עורך דין אריק שלו ושות'.

כמה דברים פשוטים שאתה יכול לעשות כוללים:

– יש מחלקת משאבי אנוש המטפלת בדיווחים על הטרדה

– צור קווים מנחים ברורים לגבי ההתנהגות המקובלת והלא מקובלת

– האמן את הצוות שלך כיצד עליהם להגיב כאשר הם שומעים על הטרדה

הטרדה בעבודה הופכת לנושא נפוץ יותר במקום העבודה

ועם עליית הטכנולוגיה, הפך קל יותר להטריד מישהו בעבודה. להלן כמה דברים שחשוב לדעת על הטרדה בעבודה:

הדבר הראשון שכדאי לדעת הוא שיש שני סוגים של הטרדה – מילולית ופיזית. הטרדה מילולית כוללת הערות פוגעניות, קריאת שמות, הערות גנאי ובדיחות בלתי הולמות. הטרדה פיזית כוללת מגע, מכות או פעולות אחרות כגון חסימת דרכו של אדם או לגרום לו להרגיש לא בטוח בסביבת עבודתו.

אתה צריך גם לדעת שזה לא רק אדם אחד שיכול להיות מוטרד אלא גם קבוצה של אנשים כמו עמיתיך לעבודה, מנהלים או אפילו לקוחות. הטרדה יכולה להתרחש בכל מקום מהמשרד ועד הבית ואפילו בפלטפורמות מדיה חברתית כמו טוויטר ופייסבוק.

בסופו של יום,

התעמרות בעבודה יכולה להיות פיזית, מילולית או רגשית. זה יכול להיות גם הטרדה מינית. ברוב המקרים, לא מעשה ההטרדה עצמו גורם לנזק אלא החשש להטריד. הדבר החשוב ביותר לדעת על הטרדה הוא שזו אף פעם לא אשמתך. הטרדה מגיעה בצורות רבות ולעולם אל תרגיש שאתה אשם במה שקרה לך, תפנה לאנשים הנכונים על מנת לטפל בסוגיה בהקדם האפשרי!