למה חשוב לעשות סקר סיכונים?

סקר סיכונים הוא תהליך המשמש לזיהוי, הערכה וניהול סיכונים. זהו חלק חשוב בתהליך ניהול הפרויקט עבור כל פרויקט. סקר סיכונים עוזר לך לזהות סיכונים פוטנציאליים לפני שיהיה מאוחר מדי. זה גם עוזר לך להבין את הסבירות שאירוע יקרה, מה שיכול לעזור לך לקבל החלטות טובות יותר. סקר הסיכונים הוא כלי חשוב למנהלי סיכונים למדידת הסיכונים והאיומים של חברה.

 

הסבר על סקר סיכונים

סקר סיכונים הוא כלי חשוב למנהלי סיכונים למדידת הסיכונים והאיומים של חברה. מטרת סקר זה היא לזהות את הסיכונים האפשריים, להעריך את הסבירות וההשפעה שלהם ולפתח אסטרטגיות להפחתת ההסתברות וההשפעה של אירועים אלו.

סיכון הוא כל אירוע לא ודאי שעלול להשפיע לרעה על אדם או ארגון. ההשפעה השלילית יכולה להיות כל דבר, החל מהפסד כספי ועד לפציעה או מוות. סיכונים יכולים להגיע ממקורות רבים ושונים ולהשפיע על אנשים בדרכים רבות ושונות. כמה דוגמאות למקורות אלה כוללות: אסונות טבע, טרור ואלימות במקום העבודה. כמה דוגמאות לאופן שבו סיכונים משפיעים על אנשים הם: פציעה פיזית, מחלות נפש או אפילו מוות. כמה סוגים נפוצים של סיכונים כוללים: אובדן כספי, אובדן רכוש, פציעה או מוות.

הסקר נערך על פני תקופה, והוא כלל שורה של שאלות. השאלות נוצרו כדי לוודא את הידע של אנשים לגבי הסיכונים הקשורים בסביבת העבודה שלהם. סקרי סיכונים הם שיטה לאיסוף מידע מהציבור על עמדותיו והתנהגויותיו. ניתן להשתמש בהם כדי לגלות מדוע אנשים מקבלים החלטות מסוימות, אילו גורמים משפיעים עליהם וכיצד הם מגיבים לסיכונים. סקר סיכונים הוא כלי חשוב בתהליך ניהול הסיכונים. זה עוזר בהבנת הסיכונים שאנשים מתמודדים איתם, זיהוי דרכים להפחתת סיכונים אלה, ומתן הזדמנות לאנשים לחלוק את מחשבותיהם על סיכונים אלה עם אחרים.

מידע נוסף באתר: https://keret.info/