למה מעסיקים לא חוזרים אליי?

הערות 0 על ידי ב כללי
19 באוגוסט 2016
למה מעסיקים לא חוזרים אליי?

רבים האנשים המכתתים את רגליהם מראיון עבודה אחד לשני ומביעים ייאוש כאשר המעסיקים לא חוזרים אליהם. מלבד זאת, ישנם אנשים ששולחים קורות חיים באתרי שונים כמו אולג'ובס בקצב מטורף, אך עדיין אינם מקבלים שיחות חזרה ממעסיקים פוטנציאלים. לכן על מנת להגדיל את הסיכויים למצוא את המשרה המיוחלת, הכנו לכם כמה סיבות שבגינן מעסיקים לא חוזרים אליכם – בין אם מדובר בראיון עבודה או שליחת קורות חיים.

אז למה מעסיקים לא חוזרים אליי בנוגע לקורות חיים?

שאלה זאת היא שאלה המעסיקה מחפשי עבודה רבים. ישנן מספר אפשרויות שבגינן מעסיקים לא חוזרים מעסיקים אל מחפש העבודה:

שגיאות בקורות החיים – לעיתים רבות נשלחים קורות חיים שבהם שגיאות כתיב. שגיאות אלה עלולות להפריע מאד למעסיק שמסנן סינון ראשוני את המועמדים דרך אולג'ובס. לכן יש להקפיד לכתוב קורות חיים ללא שגיאות, ואף לפני השליחה לאפשר לאדם שאתם סמוכים עליו לעבור עליהם.

עבודה

הכנסת מידע שאינו קשור – אין צורך לציין בקורות חיים תחביבים מפוקפקים או נסיון חיים שעשוי לפגוע ברושם שאתם עושים. גם הכנסת ניסיון תעסוקתי שלא קשור למשרה יכול לפגום בסיכויי החזרה אליכם. לכן יש למקד את קורות החיים למשרה שאתם מכוונים אליה. מומלץ אף אנשים שמכינים מספר גרסאות של קורות חיים בהתאם לסוג המשרה ושולחים בכל פעם את הסוג המתאים למשרה המתאימה.

קורות חיים עמוסים במקומות עבודה – קורות חיים ארוכים מידי שכוללים החלפת משרות תכופה, עלולים לגרום לסינון קורות החיים שלכם. מעסיקים מחפשים אנשים יציבים ולא כאלה שעוברים ממשרה למשרה במהירות האור. לכן חשוב להציג רק את המשרות הרלוונטיות ביותר לתחום ואף להוריד משרה אחת או שתיים מקורות החיים.

למה מעסיקים לא חוזרים אליי אחרי ראיון עבודה?

גם זאת שאלה חשובה שיש לתת עליה מענה ממוקד. לעיתים ישנם מעסיקים שלא חוזרים אליכם מסיבות של רושם לא טוב, אך לעיתים הם אינם חוזרים אליכם בשל מועמד אחר שנמצא יותר מתאים לתפקיד. עם זאת חשוב להקפיד על הכללים הבאים בראיון עבודה:

  • אל תאחרו לראיון עבודה ואף הקדימו בחמש דקות.
  • הגיעו לבושים בהקפדה ומסודרים ללא תכשיטים בולטים ובגדים צעקניים.
  • הניחו לידכם את התיק ולא עליכם – שדרו נינוחות.
  • היו קורקטיים ונסו לא לגלוש לשיחות אישיות מידי.
  • אל תשקרו – לשקר אין רגליים והוא יתפוס אתכם במוקדם או במאוחר.
  • הוסיפו המלצות – חשוב להוסיף המלצות ממעסיקים קודמים שלכם גם בעת הריאיון וגם בקורות החיים.

בהצלחה!

תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *